17. ledna 2022 15:00

První černý Joker promluvil. Co si půjčil od Heatha Ledgera a Joaquina Phoenixe?

Nový představitel Jokera vysvětlil, co mu pomohlo vytvořit jeho vlastní verzi legendárního padoucha.

Třetí sezona komiksového seriálu Batwoman přivítala na sklonku minulého roku do svých řad Jokera. Ukázalo se, že jde tentokrát o Marquise Jeta, nevlastního bratra hlavní hrdinky Ryan Wilder (Javicia Leslie) neboli Batwoman. Jeho představitel, herec Nick Creegan, se v rozhovoru pro magazín The Wrap rozpovídal, jaké bylo vklouznout do role ikonického záporáka.

„Je to šílené, fakt divočina. Hodně jsem to v sobě musel zpracovávat... Přijetí nového Jokera, navíc poprvé hraného někým, kdo není běloch, znamenalo spoustu zpráv, podpory a reakcí. Byla to fakt zábavná jízda,“ vysvětlil Creegan.

Vysvětlil taky, jak se nechal ovlivnit svými hereckými předchůdci. Od Jareda Leta si prý vzal smysl pro ujeté módní kreace, od Heatha Ledgera pak práci s hlasem a maniakální projev. Snažil se prý taky o bláznivý výraz v očích, jaký měl Joaquin Phoenix.

Ten smích je můj vlastní, přirozený. Lidi reagují, že se mi fakt povedl smích Jokera a já jim odpovídám, že nejsem blázen, ale takhle se normálně chechtám, když mě něco fakt dostane,“přiznal Creegan.

Naznačil taky, že velký moment jeho postavy nastane v momentě, kdy se Joker setká s Mary neboli Poison Ivy (Nicole Kang). „Důsledek toho setkání je ohromující. Stane se při něm hodně zlého a můžu divákům zaručit, že příznivci Bat týmu z něho budou hodně ve stresu, fakt hodně,“ uzavřel osmadvacetiletý herec.

Co říkáte na Creeganova Jokera?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný