20. listopadu 2023 00:03

6 nejlepších rolí Cary Delevingne: Od Sebevražedného oddílu k Valerianovi

Žena s tváří víly... často hraje víly!

V pátek večer se na COOLu rozjede epická sci-fi Valerian a město tisíce planet. Titulní agent tu bude muset spolu se svou kolegyní Laureline odhalit tajemství v galaktické stanici, kterou obývají tisíce různých mimozemšťanů. A navzdory názvu filmu tu zaujme spíš Laureline než Valík sám – už jen díky tomu, že se agentka pyšní tváří Cary Delevingne. Někdejší modelka v poslední době stále výrazněji brousí do herecké kariéry. Čím se za tu dobu může pochlubit?

06) June Moon/Enchantress (Sebevražedný oddíl)

Dalo by se argumentovat, že Cařina role v Sebevražedném oddílu do její kariéry spíš udělala pár děr, než aby jí výrazně pomohla. Ale ruku na srdce, ačkoliv je biják sám o sobě problematický jako 40 let starý vtip (a Cara v něm neukázala o moc víc než kus kůže a průměrný taneček), pořád šlo o superdrahý hollywoodský biják. Není na hercích, aby z něj udělali majstrštyk, ale může zvýšit rozeznání herců – a právě tohle pro Caru Sebevražedný oddíl rozhodně udělal!

05) Mořská panna (Pan)

Je to zajímavé, ale Cara setsakra často hraje éterické bytosti. Tedy ne že by to při jejím vzhledu bylo až tak šokantní. Přece jenom, do filmu přišla z modelingu, kde zaujala právě svým obličejem a konstitucí. Není to však role, kterou lze hrát donekonečna, alespoň pokud chcete dostávat víc než jen štěky. Přesto ji postava mořské panny v Panovi (podobnost jmen je čistě náhodná) přinesla jisté body na zajímavosti, jen je škoda, že finální film příliš nezlepšila.

04) Princezna Sorokina (Anna Karenina)

Cařina první role jí tak nejspíš pomohla víc než spousta dalších. Jako princezna Sorokina sice v Anně Karenině nebyla moc dlouho, snímek však byl natolik zajímavou událostí ve světě filmařiny, že mělo i epizodní mihnutí větší vliv než sebehitovější béčko. À propos, všimněte si, že tu Cara opět hraje někoho výjimečného, tentokrát modrou krev!

03) Margo Roth Spiegelman (Papírová města)

Přestože jsou Papírová města dost realistická, i tentokrát si Cara střihla postavu mysteriózního děvčete, kolem něhož kolují na střední škole historky nejrůznější i nejhrůznější. Ani tentokrát Cara bohužel není úplně v záři reflektorů, pokud něco, její postava slouží jako motivace pro hlavního hrdinu vloudit se jí do srdce (ne-li i jinam). Jako podpora naší teze, že Cara hraje nejčastěji podivínské postavy, to ale poslouží dobře.

02) Vignette Stonemoss (Carnival Row)

Říkali jsme něco o tom, že Cara hraje jen éterické hrdinky? Inu, nejinak je tomu i v jejím možná nejlepším zářezu vůbec, seriálu Carnival Row. Ve světě, kde fantasy bytosti prchají z ničivé války a usídlí se jako migranti ve steampunkovém městě, tvoří Cara dvojku s Orlandem Bloomem. A celé to šlape tak dobře, že už se těšíme na nášup v podobě 2. série!

01) Laureline (Valerian a město tisíce planet)

Sečteno a podtrženo, nejde se moc divit, že byla nejvýraznější úlohou Cary zatím agentka Laureline z Valeriana. Předně – konečně se tu trochu vymkla z tradiční role víly/princezny/mysteriózní postavy. Za druhé – ačkoliv jde až o druhou hlavní postavu, Cara rozhodně zapůsobila na plátně víc než „primárnější“ Dane DeHaan alias sám Valerian. Zjevně v té holce cosi je, jen to možná podobně jako v případě Valeriana chce hledat postavy, které nevyužívají jen její fyzický zjev!

Sci-fi akčňák Valerian a město tisíce planet začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný