16. listopadu 2017 10:50

Bude Pán prstenů 4? Konečně tomu nic nebrání!

Připravte se na spoustu nových filmů ze Středozemě.

Před pár dny jsme se dozvěděli, že se Pán prstenů podívá na malou obrazovku. Amazon koupil za 200 milionů dolarů televizní práva a chystá velkolepý seriál (rozpočet až 150 milionů na sérii!), který se bude odehrávat před Společenstvem prstenu. Co se stane ve chvíli, kdy děj dorazí na jeho začátek? Vemte jed na to, že se po několika sériích dočkáme televizní předělávky slavné trilogie. Tou dobou ale dávno nepůjde o jediný projekt, v němž se vrátíme do Středozemě.

Tolkien Estate, tedy společnost, která spravuje dědictví slavného spisovatele, má totiž nové vedení. Z jejího čela odstoupil třiadevadesátiletý Tolkienův syn Christopher, který neměl rád Jacksonovy filmy a aktivně bojoval proti tomu, aby se díla jeho otce natáčela. Právě kvůli němu nešly do kin třeba příběhy ze Silmarillionu. Teď je ale Christopher pryč a zbytek Tolkienových dědiců podobně zdrženlivý nebude.

Prodej televizních práv je jen rozjezdem a v příštích týdnech a měsících se určitě rozprodá i všechno ostatní. Studio Warner Bros., které má s Tolkien Estate úzký (i když často bouřlivý) vztah, by tam mělo získat práva na to, aby mohlo Pána prstenů rozvíjet podobně jako Harryho Pottera.

Připravte se na různé atrakce, zábavní parky a další videohry, v první řadě se ale samozřejmě budou chystat filmy. Ano, v tuhle chvíli se ještě nic reálně neděje. Oznámení dalších celovečeráků ze Středozemě je ale jen otázkou času, protože je Tolkienovi dědici jednoduše povolí a Warneři nemají důvod do nich neinvestovat.

Dostaneme nějakou trilogii z jiného období? Sólovky oblíbených postav? Anebo se půjde rovnou do Pána prstenů 4, v němž by Aragorn se svými potomky řešil další velkou hrozbu? Jak správně tušíte, možné je absolutně všechno. Stačí to jen dojednat, ukecat herce a rozjet filmový vesmír, který může z fleku konkurovat Avengers a Star Wars.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný