21. září 2017 13:02

Bude Darth Vader v dalších Star Wars? Víme, co čeká nejslavnějšího záporáka všech dob

Slavného sithského lorda se možná jen tak nezbavíme.

Příběh Dartha Vadera se uzavřel v roce 1983 v šesté epizodě Star Wars, produkční firma Lucasfilm ho však využívá i nadále. Nejdřív se objevil v prequelové trilogii, která mezi lety 1999 a 2005 ukázala jeho zrod, a minulý rok se vrátil do kin ve spin-offu Rogue One. Co s ním bude dál? Vader se logicky může objevovat jen ve filmech, které se odehrávají během jeho života. Letošní osmou epizodu Star Wars tak vynechá, už v květnu 2018 by se však měl objevit ve spin-offu s mladým Hanem Solem.

Nový film, jenž bude podobně jako Rogue One samostatným příběhem, má za sebou slušnou řádku problémů. Před koncem natáčení odešli režiséři Phil Lord a Chris Miller, které nahradil zkušený Ron Howard, a poslední měsíce probíhaly dotáčky. Kdo se jich zúčastnil? Tušíte správně. Na place byl údajně spatřen i Darth Vader, což by mělo znamenat, že se slavný padouch vrátí na velké plátno.

Samozřejmě by mělo jít jen o cameo – nepočítejte s velkou záporáckou rolí a nejspíš ani s tím, že by Vader znovu máchal světelným mečem. Lucasfilm akorát chystá tradiční pomrknutí na fanoušky, tak doufejme, že ikonický padouch výjimečně nebude na plakátech a v upoutávkách.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný