11. ledna 2023 11:40

7 filmů, ve kterých málem hrál Bruce Willis: Proč nebyl v Nebezpečné rychlosti nebo Policejní akademii?

V jakých filmech jsme málem viděli Bruce Willise a proč to nakonec nevyšlo?

Smrtonosná past či Pátý element patří mezi esenciální filmy Bruce Willise. Během čtyř dekád své kariéry měl ale představitel poručíka Johna McClanea na stole mnoho dalších scénářů – a řadu z nich také z různých důvodů odmítl. Poznejte filmy, v nichž si tak málem zahrál, jen aby to nakonec celé dopadlo jinak...

07) Policejní akademie

Celé tři roky před tím, než se proslavil jako John McClane, a dokonce ještě rok před ziskem důležité role v Měsíčním svitu, se zúčastnil Bruce castingu na roli šarmantního, ale rebelského kadeta Mahoneyho v Policejní akademii. Roli nakonec dostal Steve Guttenberg, a ačkoliv si v ní lze rozhodně představit i Bruce, pro jeho další dráhu bylo jeho neobsazení rozhodně výhrou.

06) Muž v ohni

Stejně zvláštní je i představa Bruce Willise coby životem ošlehaného ultracynika Creasyho v Muži v ohni. Pravda, některé jeho role měly k tomuto typu postavy celkem blízko, ale nikdy v tak intenzivní míře, jako to zahrál ve finální verzi filmu famózní Denzel Washington.

05) Duch

Naopak velmi dobře si lze Bruce představit v roli ducha ve filmu, inu, Duch. Ikonická romanťárna s příchutí krimi se stala populárním filmem, který zpropagoval Patricka Swayzeho. Willis ale později v Šestém smyslu ukázal, že duchy zvládá neméně tak dobře. No a romantika? S tou by si asi nejspíš taky poradil...

04) Chyťte ho!

Druhý biják (po málo známé Generálově dceři), v němž Willise nakonec vystřídal John Travolta – a druhý příklad, že to nakonec zřejmě bylo ku prospěchu věci. Navíc se ukazuje, že Bruce opakovaně toužil po rolích, které nakonec připadly podobným hercům. Ale když už jsme u toho obsazování na základě typu...

03) Training Day

... prakticky totéž lze totiž říct i v případě zkorumpovaného poldy Alonza z legendárního Training Day. Rovněž se opakovala historie a Bruce Willise nakonec vystřídal Denzel Washington. Ani v tomhle případě nám to ale nemusí vůbec vadit, co?

02) Nebezpečná rychlost

Také v případě Nebezpečné rychlosti byla ústřední role nabídnuta Bruci Willisovi. Ten ji však odmítl a na jeho místo nastoupil mladý Keanu Reeves, jemuž tento snímek významně pomohl nakopnout kariéru. Faktem je, že v době natáčení by Willisovi bylo 39 let, zatímco Keanuovi bylo jen 30. Atmosféra filmu by se tak nejspíš trochu změnila.

01) Dannyho parťáci

Bruce nikdy nebyl zrovna týmový hráč, nejvíc mu ostatně seknou role, ve kterých je hlavním tahounem celého příběhu. Přesto si ale nemůžeme pomoci a musíme přemýšlet, jak by to asi vypadalo, kdyby Willis nakonec přijal nabídku na hlavní zápornou roli v Dannyho parťácích, která nakonec skončila u Andyho Garcii.

Autor:Not Starring

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný