23. listopadu 2022 15:30

Zrušený Božský Bruce 2 měl být absolutně ďábelskou komedií s Jimem Carreym

Slavná božská komedie měla mít hodně zajímavé pokračování, v němž by se Jim Carrey opravdu vyřádil.

Božský Bruce z roku 2003 patří mezi nenapodobitelné komediální počiny Jima Carreyho. Zaznamenal solidní úspěch v kinech, takže se uvažovalo o jeho pokračování. Měla ho dostat na starost stejná scenáristická dvojka Steven Koren a Mark O’Keefe, která teď v rozhovoru pro SyFy Wire prozradila zajímavý příběh chystaného pokračování. Proč se nakonec nenatočilo?

V původním filmu získá televizní moderátor Bruce Nolan (Jim Carrey) na týden božské schopnosti a možnost vládnout nad světem, aby samotnému Bohu (Morgan Freeman) dokázal, jak to zvládne lépe a s humorem. V pokračování mělo dojít k obratu o 180 stupňů, Nolan měl totiž získat moc Lucifera a stát se Bruciferem.

„Jim Carrey a jeho manažer chtěli dělat Brucifera. Vyslechli jsme je a připravili první nástřel děje, ale nikdy to úplně nefungovalo... Byl by to další obrovský film a myslím, že takový oni už nechtěli. Prostě se to nedostalo k realizaci, ale spoustě lidí se to líbilo, včetně Jima,“ popsal Koren.

V pokračování filmu měla zemřít Brucova žena Grace (Jennifer Aniston) a Bruce měl získat satanské schopnosti, aby ji mohl oživit. „Když se vám zdá svět nefér, ztrácíte víru, tak k tomu mělo dojít. Základ byl dost smutný, ale nechtěli jsme diváky vrhnout do deprese, chtěli jsme to pojmout přívětivě. Možná z toho mělo studio trochu obavy,“ naznačil Koren.

Hodně zajímavý měl být způsob postupného oživování Grace, který tehdy navrhl sám Carrey. „Řekl nám, že musí zpočátku vypadat jako zombie, a pak bychom ji zase udělali krásnou. Přišlo nám to geniální,“ prozradil Koren, který se mimo jiné podílel i na psaní kultovního sitcomu Show Jerryho Seinfelda.

Návrh Brucifera studio dostalo na stůl v roce 2010, ale byl odmítnut. Podstatným důvodem bylo, že se mezitím natočil Božský Evan (2007) o postavě Evana Baxtera (Steven Carrell) z původního filmu, a ten propadl.

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný