29. ledna 2020 11:40

6 věcí, které vám unikly v traileru Black Widow: Kdo je hlavní záporák?

Nataša ještě neřekla poslední slovo! Co všechno odhalil trailer Black Widow?

Trvalo to 10 let a stálo ji to dokonce i život – ale Black Widow se konečně dočká vlastního filmu! Marvelovky v něm dají nahlédnout na svou špionážnější tvář a Scarlett Johansson bude zase jednou rozdávat rány vpravo i vlevo. Jak je možné, že se s Black Widow po událostech posledních Avengers opět potkáváme? Nejen to napoví naše analýza, v níž (logicky...) můžete narazit na potenciální spoilery.

06) Prequelové zasazení

Začněme tím, co je naznačováno i mimo trailery – Black Widow se odehrává v minulosti, přesněji řečeno po třetím díle Kapitána Ameriky alias Občanské válce. Ještě pořád nevíme, co přesně to znamená. Spekuluje se však o tom, že bychom mohli vidět něco víc z honu na méně významné superhrdiny a/nebo jejich spojence. Zatímco ve zbytku filmů se nad událostmi Občanské války víceméně mávlo rukou, záběr omlazeného generála Rosse (William Hurt) naznačuje, že se podíváme nejen na ni, ale možná až ke kořenům řešení "nové superhrdinské hrozby".

05) Red Guardian!

Bezpochyby nemalé naděje vzbudila i postava Davida Harboura zvaná Red Guardian. V první řadě kvůli Harbourovi samotnému – matador známý hlavně jako šerif ze Stranger Things dovede solidně sehrát drsňáky s komickou tváří (a nejinak tomu bude zjevně i zde). V řadě druhé je Red Guardian pochopitelně sovětskou odpovědí na Kapitána Ameriku a bude rozhodně delikátní sledovat, jak se s tím film popere.

04) Bílá uniforma

Menším pomrknutím na fanoušky komiksu je bílá uniforma, jíž se Natasha ohákne do významné (finální?) bitky kdesi ve sněhem zavátém kamenolomu. Odkazuje totiž ke druhému číslu komiksu Deadly Origin z roku 2010, v němž se Marvel rozpomněl, že řada jeho slavných superhrdinů (včetně Black Widow) začínala na špatné straně barikády.

03) Opakující se scény

Ještě jednou (a nikoliv naposledy) se mrkneme na odkazování do minulosti. V traileru se totiž objevily i vzpomínkové scény na trénink mladé Natashi, jež nám ukázal druhý díl Avengers. Je dost dobře možné, že si je střihači jen vypůjčili pro trailerové potřeby a film se obejde bez recyklace záběrů. Jistě se to ale neví, viz bod 1 níže!

02) Padouch Taskmaster

Hlavním záporákem bude nejspíš Taskmaster, komiksová postava, která je schopná kopírovat bojový styl libovolného hrdiny a využít jej proti němu samotnému. Všimněte si, že nám trailery identitu Taskmastera zatím neprozradily. Leccos však může naznačit skutečnost, že jiné Black Widows (tedy zdejší "rodinka" Natashi) zjevně zvládají identické pohyby jako ona. Ukrývá se pod maskou Florence Pugh nebo Rachel Weisz? Dávalo by to smysl! Asi největším potenciálním šokem by však byla možnost, že se pod maskou ukrývá druhá Natasha Romanoff! Klonování by totiž Marvelu potenciálně umožnilo ponechat si Black Widow a ScarJo i do budoucích filmů, aniž by se popřelo finále Endgame.

01) Budapešť!

Děj Black Widow zřejmě bude mnohem rozbitější, než se zdá, a flashbacky nebudou omezeny jen na éru mezi Občanskou válkou a třetími Avengers. Hned úvodní záběry totiž ukazují Budapešť! Tu samozřejmě mysteriózně zmínili už první Avengers jako místo jakési mise Hawkeye a Black Widow. Omlazený generál Ross rovněž naznačuje, že bychom se mohli podívat i hlouběji do minulosti před Iron Mana. Jen tajnůstkáři od Marvelu ale zatím vědí, jestli bude Budapešť integrální součástí děje, anebo dostane jen krátký "štěk" na to, jak byla Black Widow (možná?) poprvé naverbována Američany.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný