11. ledna 2018 10:59

Black Widow má konečně dostat vlastní film. Proč na něj čekáme už 8 let?

Avengers pošlou Natashu Romanoff na sólovou misi.

Jakmile se v Iron Manovi 2 objevila Scarlett Johansson jako Black Widow, fanoušci se začali ptát na její vlastní film. Marvel tak žádostem odolává od roku 2010 a reakce na ně byla vždycky stejná – rádi Natashe dopřejeme sólovku, musíme na ni ale mít místo a vymyslet nosný příběh.

Přesně tak, Marvel na rozdíl od ostatních studií nejede stylem "hej, lidem se líbí Margot Robbie jako Harley Quinn, tak s ní hned ohlásíme další čtyři filmy". Jejich vesmír je pečlivě naplánovaný a každá komiksovka v něm má jasné místo, takže je dobře, že se sólovka Black Widow neuspěchala jen kvůli tomu, že je postava oblíbená a hraje ji slavná herečka.

Jak se tedy věci mají teď? Po letech přemítání se film o Black Widow začíná pomalu zhmotňovat. Sice ještě nemá oficiální zelenou, dostal ale scenáristku, jejíž jméno zní Jac Schaeffer. Autorka dvou právě chystaných komedií (ženský remake Špinavých, prohnilých lumpů a The Shower s Anne Hathaway) má za úkol proměnit základní koncept v parádní celovečerák. A jakmile se jí to podaří, začne se shánět režisér(ka?) a může se uhánět před kamery.

Jak asi tušíte, o příběhu zatím nevíme vůbec nic. Půjde o prequel? O pokračování Avengers 4? O něco mezi? Nejspíš se připravte na mix několika období. A co se týče premiéry, ta nebude dřív než v roce 2021, jelikož Marvel vážně nemá ve zvyku pospíchat.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný