29. ledna 2018 15:25

7 důvodů, proč bude Black Panther jedna z nejlepších marvelovek: Jak je provázaný s Avengers 3?

Proč bude Black Panther jednou z nejlepších marvelovek?

Do premiéry nejnovější marvelovky už zbývají jenom necelé tři týdny a očekávání by snad nemohla být výše. Na následujících řádcích jsme pro vás shrnuli sedm důvodů, proč bude Black Panther jedním z nejlepších komiksových filmů roku:

1) Předehra k Avengers: Infinity War

Třetí Avengers se blíží a poslední snímek, který nás k nim nějakým způsobem přiblíží (i příběhově), je Black Panther. Stále nevíme, kde se nachází poslední Kámen nekonečna (Soul Stone) – a velmi se spekuluje, že je to právě Wakanda. Neříkáme, že je nutné film před Avengers vidět, ale na druhou stranu, když už sledujete nějaký seriál tak dlouho, nevynecháte před finále přece předposlední díl. To dává smysl.

2) Talentovaný režisér

Teprve 31letý Ryan Coogler má za sebou dva filmy. Fruitvale, který získal cenu poroty za nejlepší hraný film na festivalu Sundance, a pak Creed, duchovní pokračování boxerské série Rocky, které představilo nového hrdinu a nabídlo nám rozloučení s tím starým. Oba filmy se až s podivem moc povedly, takže jsme zvědaví, co nám režisér nabídne tentokrát.

3) Neokoukané prostředí

Wakanda, bájná země uprostřed Afriky, ve které se bude z drtivé většiny film odehrávat, není jako nic, co jsme doposud v marvelovkách viděli. Neonové futuristické město, neuvěřitelně pokročilé technologie, a do toho převážně obyvatelé afrického původu. Na tohle čerstvé prostředí se hodně těšíme.

4) Netradiční superhrdina

T’Challa neboli Black Panther je králem Wakandy, mýtické země uprostřed Afriky, která brání jak neuvěřitelné technologické pokroky, tak i velké přírodní bohatství. Motá se kolem něj plno tradic, které logicky zasahují kulturně i do současného světa. Kromě Bladea je to navíc první černý superhrdina, který zasáhne mainstream.

5) Skvělé obsazení

V hlavní roli se vrací Chadwick Boseman, který si T’Challu neskutečně vychutnal už během Občanské války. Nyní se po jeho boku objeví ještě Angela Basett, Lupita Nyong´o, nebo Forest Whitaker. V roli záporáka se vrací Andy Serkis (Avengers: Age of Ultron) a nově se Black Pantherovi postaví Michael B. Jordan, který svou postavu Erika Killmongera přirovnává k Jokerovi. Sebevědomí mu tedy rozhodně nechybí.

6) Atmosféra a příběh

Půjčíme si teď slova jednoho z producentů snímku: „Myslím si, že jsme přistáli někde mezi Jamesem Bondem a Kmotrem. Je to velké rodinné drama operující uvnitř světa mezinárodní špionáže. Snad jsme si vzali to nejlepší z obou světů.“ Jo, zní to božsky. Tak snad se to zároveň potvrdí i jako pravdivé.

7) Povedený marketing

Jasně, teď si asi říkáte, která marvelovka neměla povedenou reklamní kampaň. Na prakticky neznámém superhrdinovi se toho ale přesto dalo plno zkazit, chytrému marketingu se nicméně od začátku podařilo zabodovat trefnými trailery i kratičkými upoutávkami a s každým dalším materiálem film vypadá lépe. Tady máte důkaz:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný