19. února 2018 13:28

Z Black Panthera je obrovský hit! Porazil Iron Mana, Spider-Mana i celé Avengers

Marvelácký superhrdina se objeví v Avengers 3, takže se připravte na další lámání rekordů.

Ještě před pár týdny se předpokládalo, že nejnovější marvelovka neotevře za víc než 100 milionů dolarů. Důležité pro ni bylo překonat Doctora Strange (85 milionů) a občas se mluvilo o tom, že Black Panter vydělá za první víkend v amerických kinech víc než Iron Man (98 milionů). Jak to tedy dopadlo? Doslova neuvěřitelně. Odhady totiž byly překonány víc než dvojnásobně a superhrdina z africké Wakandy nastřádal 201 milionů dolarů.

Black Panther tak zadupal do země i rozjezdy Hulka (55 milionů), Ant-Mana (57 milionů), Kapitána Ameriky (65 milionů), Thora (65 milionů), Strážců Galaxie (94 milionů) nebo posledního Spider-Mana (117 milionů) a má na kontě nejlepší start marveláckého "originu". To ale zdaleka není všechno. Padly totiž i skoro všechny další marvelovky včetně druhých Avengers (191 milionů) a také pětice nových komiksovek od DC, z nichž se nejlépe dařilo souboji Batmana se Supermanem (166 milionů).

Co Black Panther vlastně nepřekonal? Vyšší otvírák měly v celé filmové historii (!) jen čtyři filmy. Na prvních dvou pozicích se drží sedmá a osmá epizoda Star Wars (247 a 220 milionů), na třetí Jurský svět (208 milionů) a konečně na čtvrté jsou první Avengers (207 milionů), kteří africkému vladaři tak tak unikli. Mimo USA přitom Black Panther vydělal dalších 169 milionů. Celkově už má tedy na kontě 370 milionů a odvážně utíká k miliardě.

Ano, magická meta určitě padne – už proto, že Black Panther nebude mít zhruba měsíc žádnou pořádnou konkurenci. Třešničkou na dortu je potom jeho velký comeback, který neproběhne až za tři roky v Black Pantherovi 2, nýbrž už 26. dubna 2018 ve třetích Avengers. Jak jste si určitě všimli v traileru, velká část filmu bude odehrávat přímo ve Wakandě. Marvel tak má jistou další miliardu a půl a kdo ví, jestli nebudou tržby Infinity War ještě mnohem vyšší!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný