30. října 2022 17:30

Nejlepší marvelovka od Avengers 4, anebo selhání? První reakce na Black Panthera 2 vysvětlují, na co se můžete těšit

Druhý díl Black Panthera se bohužel musel obejít bez hlavního hrdiny série. Jak se film povedl?

Pokračování Black Panthera (s podivným českým podtitulem Wakanda nechť žije) si odbylo světovou premiéru, takže si ještě před vypršením embarga na plnohodnotné recenze můžeme přečíst alespoň první reakce na sociálních sítích. A jsou opravdu nadšené.

Režisérovi Ryanu Cooglerovi (Creed, Black Panther) se podařilo vypořádat se smrtí představitele hlavní role Chadwicka Bosemana a tuto ztrátu originálním a emocionálním způsobem zahrnout do samotného příběhu filmu, jehož velkým tématem je truchlení a hledání nové cesty k životu i vlastnímu místu ve světě.

Z herců je za průlomovou mladou hvězdu označována Dominique Thorne (Jidáš a černý mesiáš) v roli Riri Williams aka Ironheart, ale mnoha pochvalných slov se dočkal i Tenoch Huerta (Narcos: Mexiko, Matky) a jeho postava Namora Sub-Marinera.

„Jde o nejsilnější a nejdojemnější film, který zatím u Marvelu vznikl. Je přesně tak temný a hluboký, jak je třeba, a z velké části opouští typický (odlehčený) tón studia. Řemeslně je oproti jedničce o úroveň výše, což podporují i herecké výkony,“ napsal Brian Davids.

„Měřítkem i rozsahem je dvojka větší než první Black Panther, ale jde taky o jeden z nejvíce intimních a srdečných filmů od Marvelu. Určitě je to pořád komiksový film, ale takový, který se soustředí spíš na truchlení a způsob jak ho překonat, než na superhrdinství a velkolepost,“ míní Charles Pulliman.

Podobně to vidí i Kevin McCarthy: „Wakanda nechť žije je nádhernou katarzní poctou odkazu Chadwicka Bosemana. Připomíná nám jeho mimořádný vliv a že tu s nám vlastně stále zůstává. Skvělé výkony – Gurira, Bassett, Wright & Thorne. Huerta byl ÚŽASNÝ. Miluju ústřední píseň od Rihanny i soundtrack od Ludwiga Göranssona.“

„Pokud hledáte ten Marvel pocit, který jejich filmům chyběl, tohle je ono. Emocionální, možná o 10 minut delší než muselo, ale koho to zajímá? Celkově jde o návrat k tomu, co činilo marvelovky jedinečným,“ pochvaluje si Kristian Harloff.

„Wakanda nechť žije vás vezme na horskou dráhu emocí. Je sice cítit absence Chadwicka, ale herecké obsazení je výtečné. Cesta a pocity ztráty, jimiž si projde každý z hrdinů, jsou skvěle zachycené napříč filmem. Hromada akce! Namor je fantastický,“ podělila se Wendy Lee Szany.

Dodejme, že kritikům byla promítnuta verze bez potitulkové scény, pouze ta s mezititulkovou, takže se jistě čeká nějaké větší odhalení, které uvidí až diváci v kinech. Do těch českých vstoupí Black Panther: Wakanda nechť žije už 10. listopadu.

Těšíte se?

Zdroj: Comic Book Movie

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný