13. října 2022 16:15

Zruší Hollywood Billa Murrayho? Obvinění ze sexuálního napadení je plné bizarních detailů

Na povrch vyplouvají informace o události, která stála za zrušeným natáčením Murrayho filmu. Co přesně provedl?

Před půl rokem svět překvapila zpráva, že bylo náhle zastaveno natáčení filmového debutu slavného komika a tvůrce Azize Ansariho (Mistr amatér) s názvem Being Mortal. Důvodem bylo obvinění jednoho z herců, jenž byl záhy identifikován jako Bill Murray (Krotitelé duchů, Na hromnice o den více, Ztraceno v překladu).

Podle slov Murrayho mělo jít o politováníhodné nedorozumění a nepochopený žert, ale aktuální reportáž magazínu Puck popisuje událost v poněkud jiném světle – což vysvětluje, proč natáčení filmu dosud nebylo obnoveno a zůstává nejasné, zda tvůrci nakonec nesáhnou k přeobsazení herecké hvězdy.

V reportáži se dozvíte, že došlo k mimosoudnímu vyrovnání s mladou ženou, která pomáhala na place filmu: „Murray se domníval, že s ním tato žena flirtuje a v jeden moment, když byli oba v blízkosti postele, která byla součástí filmových kulis, ji Murray povalil a začal ji líbat na oblečené tělo. Možná to byl jen nešikovný pokus o fyzický humor, ale došlo k němu náhle a bez varování. Dle jejích slov se žena nemohla hýbat, protože ji Murray zalehl. Pak ji měl líbat na ústa, ačkoli to technicky nebylo přímo na ústa, protože oba nosili z důvodu covidových opatření masky.“

Z důvodu špatné publicity mezitím od filmu odstoupila produkční společnost Searchlight Pictures a filmaři dosud nenašli náhradu. O špatných zkušenostech s Murrayem při natáčení pak nedávno promluvila i herečka Geena Davis, která s ním hrála ve filmu Rychlá změna (1990). Byl k ní prý opakovaně hrubý a sprostý před štábem i ostatními herci. „Když jsem poznala, jak se choval při prvním setkání, měla jsem tehdy odejít nebo se vůči němu důsledně vymezit. Jenže tehdy jsem cítila, že bych kvůli tomu přišla o roli,“ popsala v rozhovoru pro magazín The Times.

Mimosoudní vyrovnání sice pro Murrayho celou událost uzavřelo z právního pohledu, ale až čas ukáže, co udělá s další kariérou tohoto ikonického komediálního herce.

Zdroj: The Playlist

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný