21. dubna 2022 17:00

Chyba v novém Batmanovi: Pozorný divák našel detail, který pečlivým filmařům unikl

Nový český trailer filmu The Batman

Bystrému oku netopýřího fanouška neunikl přehmat, jehož si drtivá většina lidí určitě nevšimne.

Chtěl jsem, aby diváci při sledování dumali nad tím, ve kterém městě jsme ho asi tak natáčeli,“ řekl režisér Matt Reeves o svém filmu The Batman. A skutečně se mu to z velké části povedlo, i díky tomu, že hlavní hrdina v podání Roberta Pattinsona brázdí ulicemi komiksového Gotham City převážně pod temným pláštěm noci.

Pozornému divákovi však v jedné scéně neunikl křiklavý detail – typicky žlutá zastávka společnosti Merseytravel, kterou se filmaři rozhodli ve scéně ponechat, ale z Gotham City náhle udělá prostranství před St George's Hall v Liverpoolu, kde se celá sekvence natáčela.

Když už si dali práci s tím, aby na pozadí St George's Hall vložili digitální siluetu Gothamu, tak by člověk čekal, že taky vymažou autobusovou zastávku Merseytravel,“ doprovodi Ian Skellyl svůj tweet se zakroužkovaným detailem. „Mohli udělat film o Batmanovi, jak jezdí celou noc linkou 10a,“ okomentoval jeden liverpoolský patriot.

Právě Liverpool poskytl filmařům nejvíce lokací. Kromě prostranství před zmíněnou koncertní halou se natáčelo taky na Wellington Square (představující gothamské náměstí), Anfield Cementery (gothamský hřbitov), Walker Art Gallery (gothamská nemocnice), County Sessions House (gothamský soud) a v Royal Liver Building (budova gothamské policie).

Filmaři zavítali i do Londýna, Glasgowa a Chicaga, celá část Gothamu pak vyrostla v Leavesdenských filmových ateliérech severozápadně od Londýna, proslulých především tím, že tam vznikla většina dílů Harryho Pottera.

Scény sblížení Batmana (Robert Pattinson) s Catwoman (Zoë Kravitz) na střeše s výhledem na Gotham se mimochodem točily ve studiu s využitím speciální panoramatické zadní projekce, která vznikla pro natáčení Star Wars seriálu Mandalorian. Filmaři totiž potřebovali na mnoho hodin zmrazit moment západu slunce.

Zdroj: The Independent

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný