4. března 2022 18:00

Batman 2: Co víme o návratu Roberta Pattinsona v netopýří kápi?

Batmana s tváří Roberta Pattinsona bychom si mohli užít ještě několikrát – v přípravě je totiž hned několik projektů, v nichž budou gothamští zlořádi zase řádit.

Po mnoha průtazích a proměnách celého projektu se nakonec temný Batman od Matta Reevese s Robertem Pattinsonem v hlavní roli dostal do kin. Velká spokojenost světových kritiků (a koneckonců i nás) prorokuje, že u tohoto jednoho snímku nezůstane a dočkáme se dalších dobrodružství z této batmanovské série. Co se o případných pokračováních aktuálně ví?

Batman 2 i Batman 3?

Opakovaně se hovořilo o tom, že by tento Batman mohl být první částí plánované trilogie, jež tak utvoří separátní svět vedle poněkud problematického rozšířeného univerza DC (DCEU). V této trilogii, zatím pracovně nazývané „Batversum“ (Batverse), se počítá s Pattinsonem jakožto nadále potemnělým Brucem Waynem/Batmanem, režie by se měl opět ujmout Reeves. Obě klíčové figury za novou podobou Batmana už pár svých nápadů prozradily. Nechybí mezi nimi využití Batmanova pomocníka Robina či záporáka Mr. Freeze, kterých jsme se zatím na filmovém plátně dočkali jen v neuspokojivé podobě ve filmu Batman a Robin z roku 1997.

Komiksové fanoušky jistě zaujmou i další slovní spojení, jež Pattinson a Reeves skloňují – třeba tajné společenství s názvem Soví tribunál či superzlosyn Julian Gregory Day, který je znám jako Calendar Man. Soví tribunál je tajnou organizací, v podstatě kultem, který prostřednictvím nemrtvých zabijáků de facto vládne Gothamu. A Calendar Man se s tváří Seana Gunna nakrátko objevil v rebootu Sebevražedného oddílu – jedná se o šíleného vraha, jehož zločiny odpovídají význačným dnům v kalendáři.

Realističnost Batversa i budoucnost Catwoman

„Především jsem chtěl, aby tento Batman vytvořil Batversum,“ přiznal Reeves. „Nemůžete udělat příběh a říct ‚Tohle je první kapitola‘, protože se vám možná nepodaří udělat tu druhou. Takže příběh musí fungovat sám o sobě. Ale jde o to, že je Batmanův svět tak bohatý na postavy, že když se s příběhem začínáte chýlit ke konci, můžete už začít přemýšlet o něčem dalším. Protože ústřední myšlenka je samozřejmě taková, že příběh Gothamu nikdy nekončí.“

Reeves chce každopádně pokračovat v syrovém a (relativně) realistickém duchu, v němž se odehrává první film. Dokonce i velmi fantaskní příběh Mr. Freeze chce uchopit přízemněji, než jak se většinou vyskytoval v komiksech. Soudě dle jedničky však absence nadpřirozena rozhodně není na škodu, takže se zdá, že Reeves ví, co dělá.

Zdařilým spolu- i protihráčem Batmana je Catwoman a vztah těchto dvou maskovaných, vnitřně velmi zraněných figur je pro Reevese jádrem celého filmu. I proto lze očekávat, že se pružná bojovnice s tváří Zoë Kravitz vrátí i v dalších snímcích, přestože údajně na stole byla (a stále je) i možnost jejího vlastního seriálu. Zdali se realizuje, to záleží na přijetí této postavy v první filmu a nejspíš i následných pokračováních.

Policejní stanice i psychiatrická léčebna

V plánu jsou i dva seriálové spin-offy, jež by se měly objevit na streamovacích službách. Už v polovině roku 2020 byla oznámena série sledující vyšetřování případů v Gothamu z pohledu policejního sboru – konkrétně jednoho zkorumpovaného policisty. Děj by se měl odehrávat před prvním filmovým Batmanem, tedy během prvního roku působení Bruce Wayna v netopýří kápi.

Prozatím není jasné, zdali se Jeffrey Wright (filmový komisař Gordon), či dokonce Pattinson objeví i v tomto seriálu. Jeho pracovní název je prozatím Arkham, neboť by policejní práce měla být úzce spojena s děním v nechvalně známé psychiatrické léčebně Arkham Asylum.

Penguin a jeho seriál

Druhý seriál se bude zabývat postavou Penguina. Producent Dylan Clark hovořil o sérii zaměřené na jeho raná mafiánská léta, během nichž se vypracoval v jednu z nejvýraznějších postav gothamského podsvětí, a přirovnal chystaný seriál ke slavnému filmu Zjizvená tvář; podle Reevese se rovněž jedná o vzestup postavy v duchu amerického snu.

Scénář píše Lauren LeFranc (Agenti S.H.I.E.L.D.) a o atraktivitě materiálu svědčí už jen fakt, že měl Reeves původně v plánu rozpracovat Tučňákův příběh ve druhém filmovém Batmanovi – nakonec se však se studiovými pohlaváry dohodl na tom, že si Oswald Cobbelpot zaslouží důslednější rozpracování na ploše seriálu. Hlavní role se přitom logicky ujme extrémně namaskovaný Colin Farrell, připravte se tedy na drsnou i zábavnou podívanou, která snad náležitě rozšíří nový netopýří svět.

ZDROJ: ComicBookMovie

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný