3. srpna 2022 11:00

Nový hotový film s Batmanem byl zrušen, nikdy ho neuvidíme. Navíc je v ohrožení ještě jedna komiksovka

Nečekaná rána pro všechny fanoušky i velký otazník směrem k další budoucnosti komiksových filmů značky DC – přesně tak působí zrušení nového filmu s Batmanem.

Vedení studia Warner Bros. (v čele s novým šéfem Davidem Zaslavem) nečekaně poslalo k ledu už takřka hotový film Batgirl s cenovkou 90 milionů dolarů. Celovečerák, v němž se vrátil na scénu původní Batman z roku 1989, tak nepůjde do kin ani na streamovací služby, což bude mít za následek další změny v plánech filmového univerza DC.

Film už byl přitom v konečné fázi postprodukce a režisérská dvojice Bilal Fallah a Adil El Arbi (Mizerové navždy, Ms. Marvel) se o konci svého filmu dozvěděla v Maroku, kde byla na El Arbiho svatbě... slušný dáreček.

Po slavnosti měli oba v plánu se vrátit do střižny a dát Batgirl finální podobu, což už se nestane. Se zmařenou prací se tak budou muset smířit i představitelé hlavních rolí Leslie Grace (Batgirl), Michael Keaton (Batman), J. K. Simmons (komisař Gordon) nebo Brendan Fraser (Firefly), pro něhož měl být film velkým comebackem.

Za vším podle všeho stojí výrazné škrty, které nařídil nový šéf David Zaslav – a kterým spolu s Batgirl padl za oběť i animák Scoob!: Holiday Haunt. V případě Batgirl argumentuje vedení Warnerů tím, že se film zbytečně prodražil z původních 70 milionů na aktuálních více než 90 milionů a hlavně neměl dobré ohlasy z první testovací projekce.

Přesto je zvláštní, že Batgirl nemohla být dokončena, aby dostala šanci splatit alespoň část svých nákladů. Nová strategie studia prý navíc počítá pouze s velkými komiksovkami a ne komornějšími filmy, které mířily primárně na stream.

Zrušení Batgirl dále zkomplikovalo situaci okolo filmových Batmanů. Bruce Wayne v podání Michaela Keatona totiž měl scény i v odkládaném Flashovi a ve dvojce Aquamana, která měla jít do kin jako poslední, ale nakonec bude možná jediným filmem z trojice, který spatří světlo světa.

Keatonův Batman každopádně v novém Aquamanovi přestal dávat smysl, a tak za něj v netopýřím kostýmu narychlo zaskočil Ben Affleck. Ten sice prohlásil, že už Batmanem být nechce, ale... momentálně má jistou účast v Aquamanovi 2 i ve Flashovi.

Ještě komplikovanější je pak situace kolem nezvladatelného potížisty Ezry Millera, představitele Flashe. Warneři už s hercem nechtějí mít nic společného, ale mají s ním hotový film, který je odsouzen buď ke kompletnímu přetočení, anebo ke stejnému osudu jako Batgirl. Uvidíme, jakou variantu studio nakonec vybere.

Co říkáte na uragán ve filmovém vesmíru DC?

Zdroj: The Playlist, Deadline

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný