26. prosince 2022 00:06

Backstage: Proč měla Ivana Chýlková během tance slzy v očích?

Taneční film Backstage z roku 2018 je určen především pro mladší publikum, které láká na moderně pojaté tance i problémy spojené s dospíváním. Navíc obsahuje i velké množství choreograficky precizních tanečních scén.

V sobotu večer se na Prima COOL bude tančit. Film nejen o tanci, nýbrž i o hudbě, vášni, síle přátelství i o mladých lidech, kteří jsou ochotni udělat a obětovat cokoli, aby svůj sen uskutečnili, natočila režisérka Andrea Sedláčková.

„Myslím si, že náš příběh může oslovit ale i starší publikum. Jsou tam i jiná témata, která se dotýkají všech generací. Je to příběh současný, autentický a originální, jenž hovoří o hrdinech, kterým od začátku fandíme, máme pro ně pochopení, bojíme se o ně,“ prozradila.

Velká rizika na place

Nejnáročnější bylo natočit scénu vyjadřující velkolepou televizní show. „Kulisy jsme postavili v pražském divadle Archa, na place jsme měli dvacet herců, osmdesát tanečníků, dvě stě komparzistů, skutečný televizní štáb s osmi kameramany, náš filmový štáb se dvěma kameramany, přenosový vůz s posádkou. Celkem asi 450 lidí. Museli jsme to natočit za tři dny. Byl to obrovský adrenalin, všechno muselo vyjít napoprvé a opravdu to klaplo a nenastal žádný problém,“ vylíčila režisérka.

Přísná i citlivá porota

Roli porotkyně talentované soutěže si zahrála Ivana Chýlková. „Byla to pro mě premiéra. Nikdy v životě jsem v žádné neseděla a pokud bych dostala takovou nabídku, nešla bych do toho. Není jednoduché hodnotit druhé, bylo by mi to nepříjemné. Navíc bych se mohla ve svém soudu zmýlit, vyjadřovala bych jen svůj subjektivní pocit. Naštěstí hrát to, je něco úplně jiného,“ uvedla herečka.

Její postava ve filmu nemá ani jméno. „Říkají mi přísná porotkyně. Ve skutečnosti bych ale taková nemohla být, protože vystoupení tanečníků bylo strhující. A když se mi něco líbí, chce se mi plakat. Takže jsem dost často musela sklonit hlavu a maskovat slzy v očích,“ svěřila se Ivana Chýlková.

Dalšího z porotců ztvárnil Ben Cristovao. Zajímavostí je, že krátce po natáčení dostal skutečnou nabídku hodnotit soutěžící v jedné pěvecké soutěži. Na základě tohoto filmu to ovšem nebylo. „Byla to prostě náhoda,“ prozradil Ben.

Taneční film Backstage sledujte v sobotu ve 20:15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný