27. října 2021 14:15

V Avengers 4 mělo zemřít daleko víc slavných superhrdinů – třeba i Thor. Kdo všechno se zachránil a proč?

Takový konec Avengers: Endgame si komiksoví fanoušci zřejmě vůbec nedokážou představit.

Čtvrtý díl Avengers byl uzavřením celé Infinity ságy filmového vesmíru od Marvelu, aby mohla začít etapa nová. Neobešlo se to bez velkých obětí a ztrát – definitivní smrt čekala Black Widow (Scarlett Johansson) i Iron Mana (Robert Downey Jr.), ze superhrdinského týmu pak odešel i Steve Rogers (Chris Evans), jenž roli Kapitána Ameriky předal dosavadnímu Falconovi (Anthony Mackie).

Šlo o drtivé a emocionální loučení, původně však mělo být ještě daleko pochmurnější. Jak totiž v nové knize The Making of the Marvel Cinematic Universe prozradil jeden z bratrské dvojice režisérů filmu Joe Russo, do Endgame se chvíli navrhovala smrt celého původního jádra týmu Avengers – tedy Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Hulka, Black Widow i Hawkeye.

Za vším stál Kevin Feige, prezident Marvel Studios a šéf marveláckého filmového vesmíru. „Kevinův návrh byl, že to bude jako v Toy Story 3, kde v jedné scéně měli všichni hlavní hrdinové spadnout do pece a byl by s nimi konec,“ popsal Russo a dodal, že on i jeho bratr oponovali, že ukončit takhle celou ságu jim přijde až moc brutální. V příběhu by totiž nebyl prostor pro oslavu každého z hrdinů předtím, než zemře.

„Neuměli jsme si představit fanoušky, jak po něčem takovém vyjdou z kina a budou schopní to celé zpracovat,“vysvětlil Russo. Šlo by jistě o nečekaný a odvážný krok, ale opravdu by nenabídl prostor pro důkladné loučení, jež bylo jednou z nejsilnějších stránek Endgame. Navíc by uzavřelo možnosti Marvel Studios pro plynulé překlenutí do další fáze – nemohl by třeba vzniknout čtvrtý díl Thora nebo seriálový Hawkeye.

Umíte si představit, že by Endgame skončilo smrtí celého původního superhrdinského týmu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný