4. ledna 2023 15:45

Potvrzeno: Avatar 3 se vydá nečekaným směrem. Poznáme v něm odvrácenou tvář Pandory

Ještě jsme zdaleka nepoznali všechny podoby a tváře planety Pandora. Co přesně nám ukáže blížící se Avatar 3?

Druhý Avatar míří neohroženě k vytyčenému cíli, kterým jsou astronomické celosvětové tržby ve výši dvou miliard dolarů. Plánovaná série pěti filmů se tedy rýsuje v čím dál tím jasnějších konturách. A příspěl k tomu i její tvůrce James Cameron, když v čerstvém rozhovoru pro francouzský magazín 20 Minutes prozradil nové podrobnosti o už natočeném třetím dílu.

Objevíme v něm odvrácenou stranu Pandory i jejích dosud velmi pozitivně vykreslených obyvatel Na’vi. Poznali jsme lesní klany Omaticaya a mořské Metkayina, jež žily vzájemně v míru a k násilí se uchylovaly pouze při snaze vzdorovat lidským kolonizátorům. Třetí díl však podle Camerona představí podstatně méně harmonický „Popelavý klan“, jehož živlem je oheň, takže zřejmě pronikneme do oblasti sopek a vulkánů.

„Poznali jsme hodně negativní podobu lidí a pozitivní stranu Na’vi. Ve trojce to uděláme naopak, objevíme nové světy, ale zároveň rozvineme příběh hlavních postav. Můžu říct, že poslední pasáže budou nejlepší, že všechno předtím bylo takovou přípravou, a teď přijde hlavní chod,“ nastínil Cameron.

Z rozhovoru vyplývá, že zatímco dosud jsme viděli pouze konflikty Na’vi s lidmi, ve trojce se postaví místní klany proti sobě v jakési občanské válce. Jake Sully navíc nebude místními vnímán jako hrdina, ale i jako někdo, jehož přítomnost na Pandoru přináší zkázu a přitahuje pozornost vetřelců ze Země.

Zdroj: Variety

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný