28. dubna 2022 12:00

První trailer Avatara 2 má za sebou premiéru. Čeká nás velká podvodní válka

Pokračování megahitu z Pandory navíc dostalo oficiální název, který fanoušky Jamese Camerona rozhodně nepřekvapí.

Druhý Avatar má oficiální anglický název, který bude znít Avatar: The Way of Water. Vodní dobrodružství z planety Pandora se navíc na letošním CinemaConu ukázalo v 3D teaseru, jenž celý svět brzy uvidí v kinech. Poběží totiž před novou marvelovkou Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a týden od její premiéry pak bude vypuštěn i na internet.

Tvůrci slibují audiovizuální zážitek nové generace. „Posunuli jsme hranice ještě dál s vyšší snímkovou frekvencí, vyšším 3D rozlišením a větší realističností efektů. Chtěl jsem, aby byl náš návrat na Pandoru opravdu jedinečný. Každý záběr je navržený pro ta největší plátna, nejvyšší rozlišení a nejvíc vtahující trojrozměrný zážitek. Myslím, že se nám to povedlo,“řekl režisér James Cameron.

A co uvidíme v traileru? Hodně oceánu, oba hlavní hrdiny Jakea Sullyho (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana) s jejich dětmi. „Kamkoli jdeme...“říká Sully, „... jednu věc vím jistě: Tahle rodina je naše pevnost.“ Následuje série převážně podvodních záběrů s mnoha úžasnými stvořeními, brzy však zjistíme, že mezi nimi probíhá jakási válka, kterou zažehla právě invaze lidí. Bude tak potřeba se spojit a ochránit budoucnost kmene i celé planety.

Ve středu dění přitom bude právě rodina Sullyho, kolem níž se bude točit celá navazující sága, tedy i další díly s pořadovými čísly 3, 4 a 5. „Každý příběh bude fungovat samostatně a dojde k vlastnímu završení, ale zároveň všechny budou vytvářet velkou epickou ságu,“slíbil producent Jon Landau.

Ještě před premiérou dvojky, která je plánována na 15. prosince 2022, se diváci dočkají na konci září remasterované verze původního filmu z roku 2009. Ta by se svou technickou stránkou pochopitelně měla přiblížit kvalitě chystaných pokračování.

Těšíte se?

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný