6. prosince 2022 23:45

V Avatarovi 2 je mrtvý záporák z jedničky. Jeho představitel vysvětlil, jak postava ožila

Stephen Lang vysvětlil svůj návrat do pokračování Avatara. V prvním díle jsme ho totiž viděli zemřít.

Obávaný plukovník Miles Quaritch sice v závěru prvního Avatara zemřel... a technicky je pořád mrtvý. Jeho představitel Stephen Lang (Smrt ve tmě, Muži, co zírají na kozy) teď ale v rozhovoru pro magazín Empire vysvětlil, jak je možné, že ho uvidíme ve dvojce s podtitulem The Way of Water.

Jak jste možná správně tušili, dobýváním posedlý maniak vstane z mrtvých díky technologiím budoucnosti. „Jde o geneticky upraveného autonomního avatara. Jeho mysl byla nahrána do nového těla, včetně emocí a pravděpodobně i duše Quaritche,“ odhalil Lang a dodal, že přenos paměti skrze DNA má však svá omezení: „Jsou jisté věci, které si vůbec nepamatuje. Například svou smrt.“

Popsal, že tentokrát se dočkáme většího vykreslení jeho charakteru a nebude pouze jednorozměrným záporákem, který má v příběhu rozdmýchat konflikt. „Přestože bude plnit podobnou úlohu, tak poznáme stránky jeho povahy, které jsme dosud neviděli. Dává to smysl, protože se v novém filmu nechceme opakovat a jde nám o objevování nových míst,“ řekl Lang.

Novým hlavním zlem se ve dvojce Avatara stane Ardmore v podání herečky Edie Falco (Rodina Sopránů, Tommy), která je Quaritchovou nadřízenou. „On se bude ze všech sil snažit, aby mu to s Ardmore fungovalo, a uvidíme, jak to celé nakonec dopadne... Ardmore se drží striktně pravidel a nařízení, ale někdy je prostě musíte zahodit,“ popsal Lang jejich vzájemný vztah.

Avatar: The Way of Water se odehrává zhruba deset let po událostech původního filmu. Režíruje opět James Cameron, z dalších herců se můžeme těšit na Zoe Saldanu, Sama Worthingtona, Sigourney Weaver, Cliffa Curtise nebo Kate Winslet.

Zdroj: Empire

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný