9. října 2023 00:02

Superman vs. Robocop: 7 slavných rolí, které málem získal Arnold Schwarzenegger

Co všechno proteklo guvernátorovi mezi prsty?

Ve čtvrtek večer na COOL dorazí původní Total Recall. Arnold Schwarzenegger se představí v klasickém příběhu stavebního dělníka, který si ve světě budoucnosti možná prožívá špionážní sci-fi drama... a možná mu jenom ruplo v kouli a vše se mu pouze zdá. No kdo z nás to nezná? Není asi pochyb o tom, že Arnoldův Total Recall platí za klasiku. Věděli jste však, že se jeho mocná čelist mohla před kamerou objevit v celé řádce jiných slavných filmů? Vybrali jsme sedmero z nich!

07) Robocop (Robocop)

Je to tak – namísto Petera Wellera studio původně uvažovalo, že by do hlavní role obsadilo našeho rakouského krasavce. Krom něj kravaťáci zvažovali třeba i Rutgera Hauera (hlavní replikant z Blade Runnera).

06) John McClane (Smrtonosná past)

Je to paradoxní, protože Smrtonosná past se proslavila zejména díky tomu, že byl ukecaný polda Bruce Willis tak odlišný od arnoldovsko-slyovských akčních hrdinů. Studio ale roli Johna McClanea původně nabídlo právě Arniemu, který ji odmítl.

05) Dr. Robert Neville (Já, legenda)

Snímek Já, legenda nejspíš znáte jako biják z roku 2007 s Willem Smithem – o víc jak dekádu dříve však měl film původně režírovat Ridley Scott (!), který chtěl do hlavní role obsadit právě Arnolda. Atmosféra filmu by oproti verzi z roku 2007 asi byla hodně odlišná.

04) Soudce Dredd (Soudce Dredd)

V prvním, leč nikoliv posledním příkladu tohoto druhu byl Soudce Dredd z roku 1995 původně zamýšlen pro Arnieho, než pro jeho nezájem nakonec roli dostal Sylvester Stallone. Podobně Slyovi připadla i role v Nájemných vrazích.

03) Sean Archer/Castor Troy (Tváří v tvář)

Ačkoliv se ve finální verzi filmu porvali Nicolas Cage a John Travolta, původně chtělo studio pro snímek Johna Woo ulovit daleko větší sólokapry – první koncept totiž spoléhal na to, že si tváře vymění Arnold a Sly!

02) Doctor Octopus (Spider-Man)

Také v tomto případě patřila vize na Arnieho v roli záporáka polovině 90. let. Původně měl totiž Spider-Mana točit James Cameron a s tím se pojila i jeho volba udělat z rakouského svalovce Doctora Octopuse. Železný Jim ale projekt nakonec opustil a, jak dobře víte, Docem Ockem se v roce 2004 stal Alfred Molina.

01) Superman (!)

Arnold byl jedním z herců, kteří byli zvažováni pro hlavní roli Supermana ve filmu z roku 1978. Nakonec pozici nedostal kvůli Marlonu Brandovi ve vedlejší roli – Brando trval na tom, že Arnie nemůže hrát hlavní roli, když neumí pořádně anglicky. Což tehdy byla rozhodně pravda. Kdo jiný by ale koneckonců dovedl sehrát roli cizáka s nadlidskou muskulaturou, který si našel druhý domov v Americe, hm?

Total Recall začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný