19. srpna 2022 10:13

Proč Arnold nehrál v Predátorovi 2? Po více než 30 letech jsme konečně dostali vysvětlení

Fanoušci se konečně dozvěděli, co přesně stálo za neúčastí akční hvězdy v pokračování Predátora.

Úspěch Predátora (1987) definitivně potvrdil pozici Arnolda Schwarzeneggera mezi největšími hollywoodskými hvězdami tehdejší doby. Proto bylo překvapením, když se ho fanoušci v roce 1990 nedočkali v druhém dílu, v němž ho v hlavní roli vystřídal Danny Glover. Až nyní se však fanoušci dozvídají přesný důvod.

Prozradil ho v rozhovoru pro magazín Variety spoluproducent obou zmíněných filmů John Davis, který je taky Arnoldovým dlouholetým přítelem. Jak lze snadno vytušit, důvodem byly peníze. Ve výsledku vlastně dost malé množství peněz, konkrétně 250 tisíc dolarů.

Schwarzenegger dostal za prvního Predátora 3,5 milionu dolarů, jenže jeho požadavky mezitím výrazně narostly. Studio 20th Century Fox mělo svůj strop, kolik mu bylo ochotné zaplatit, ale Arnold byl stejně tak neústupný na své straně. „Studio se to snažilo nějak vyjednat, ale nakonec to celé ztroskotalo na rozdílu 250 tisíc dolarů,“ vysvětlil Davis.

Producent sice neprozradil, jakou částku Schwarzenegger požadoval, ale představu si můžeme udělat z jeho honoráře v projektu, kterému dal nakonec přednost. Bylo jím akční sci-fi Total Recall (1990), za které vyinkasoval 11 milionů dolarů.

Studio nakonec muselo ušetřených čtvrt milionu dolarů dost litovat. Zatímco první Predátor vydělal v kinech v té době parádních 98 milionů dolarů, jeho pokračování nasbíralo jenom 55 milionů. Danny Glover sice odvedl dobrou práci, ale tehdejší Arnieho hvězdné síle prostě nemohl konkurovat.

Zdroj: Variety

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný