17. září 2018 14:54

Arnold měl být v novém Predátorovi. Co přesně se chystalo?

A proč jsme se nakonec museli obejít bez něj?

Z nového Predátora se další akční klasika bohužel nevyklubala. A jelikož se moc nepředvedl ani v kampani, není divu, že za první víkend v USA vydělal jen 24 milionů dolarů. Přesně tak, návrat vesmírného lovce se rozjel hůř než Vetřelec: Covenant (36 milionů) nebo Vetřelec vs. Predátor (38 milionů) a nepřekonal ani 8 let staré Predátory (24,7 milionu). S pokračováním tedy nepočítejte, což znamená, že Arnolda už nikdy neuvidíme jako Alana "Dutche" Schaefera.

NÁSLEDUJÍ SPOILERY

Plány na pokračování nového filmu přitom s hrdinou prvního Predátora tak trochu počítaly. Dutch se měl za pár let vrátit jako jedna z hlavních postav, a to po cameu na konci aktuálního Predátora. O co přesně šlo? Film původně nekončil scénou s anti-predátořím superbrněním. Místo toho se po bitce s Ultimátním predátorem snesla na zem helikoptéra, ze které vystoupil Arnieho Dutch s tím, že musí tři přeživší hrdinové s ním. Malý klučina Rory na to ve scénáři reaguje slovy: "Já taky?" Na což Dutch odvětí "Hlavně ty," a naběhnou závěrečné titulky.

Proč jsme se tohohle stylového comebacku nedočkali? Vysvětlení je zcela jednoduché – Arnie o tak malé cameo neměl zájem. Režisér Shane Black, který si spolu s ním zahrál v původním Predátorovi (Hawkins!), se akčního veterána pochopitelně snažil ukecat. Nakonec ale pochopil jeho úhel pohledu, a jelikož nemohl Dutchův návrat nijak nafouknout, vymyslel filmu úplně jiný konec.

Arnie tedy dal Predátorovi sbohem a vyrazil na plac Terminátora 6. A my musíme doufat, že se mu pod dohledem Tima Millera (Deadpool) a produkujícího Jamese Camerona bude dařit víc než Blackovi u Predátora.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný