27. května 2021 09:54

Armáda mrtvých: Fanouškovská teorie převrací celý film naruby. Co na ni říká režisér?

Všechno nakonec může být úplně jinak, než se na první pohled zdálo.

Armáda mrtvých patří k nejsledovanějším filmům poslední doby, a tak vzbuzuje značnou pozornost na sociálních sítích. Těmi teď začíná hýbat zajímavá fanouškovská teorie, která otevírá nový pohled na celý příběh a hlavně jeho vyvrcholení.

POZOR, SPOILERY!

Fanoušci se chytli jednoho momentu, který naznačuje, že skupina hrdinů, která se vydala na nebezpečnou misi do nemrtvými zamořeného Las Vegas, je ve skutečnosti zaseklá v časové smyčce.

Když hrdinové proniknou ke svému cíli, trezoru s 200 miliony dolarů v podzemí casina vlastněném Tanakou, narazí německý specialista v otevírání trezorů Dieter na hromadu mrtvých těl. „Je to jiný tým, nebo jsme to my, Dietere? Zamysli se, podívej se na ně – jsme to my,“ zareaguje jeho parťák Vanderohe a kamera začne srovnávat mrtvoly a živé členy týmu.

Můžeme to být my v jiné časové lince. Jsme chyceni v nějaké nekonečné smyčce, kdy bojujeme a umíráme, bojujeme a umíráme. Tanaka? Ten si nás vodí jako loutkař, ďábel, nebo bůh,“zděsí se Vanderohe. Reaguje taky na fakt, že skupina už předtím při svém pátrání našla stejný plán casina, který dostala od Tanaky.

Film sice v divácích buduje nejistotu, zda něco takového vlastně může být pravda, jenže fanoušci mezitím sdílejí důkazy potvrzující teorii časové smyčky. Jde například o srovnání náhrdelníku Marie Cruz a jedné ze zmíněných mrtvol v casinu. O podivném prolínání časových realit taky hovoří hláška Dietera, když střílí po zombie nevěstě: „Střelil jsem ji třikrát... Vlastně to bylo čtyřikrát.

Sám tvůrce filmu Zack Snyder už se k teorii vyjádřil v jednom z rozhovorů: „Neříkám to na sto procent, protože to taky může být jinak... Berte to tak, že se ta skupina dostane pokaždé o trochu dál. Dotáhli to tentokrát až na konec k penězům?

Fanoušci už otevřeně mluví o možnosti pokračování filmu, v němž by se vrátila stejná skupina kolem Scotta, ale tentokrát snad s možností šťastnějšího rozuzlení.

Co myslíte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný