25. května 2021 16:00

Bude Armáda mrtvých 2? Do světa nové zombie řežby se vrátíme hned několikrát

Zombie akčňák Armáda mrtvých z dílny Zacka Snydera slaví úspěchy. Co to znamená pro budoucí projekty z tohoto světa a jak to vypadá s přímým pokračováním?

Jak už se stává u filmů Zacka Snydera vcelku tradicí, hodnocení čerstvé Armády mrtvých vyvolává řadu kontroverzí. Na jedné straně můžeme sledovat rozpačité reakce kritiků zmiňující řadu nelogičností v ději a pochybná rozhodnutí týkající se vizuální stránky; zároveň však u diváků poměrně boduje a na streamovacích službách patří k nejsledovanějším filmům. Díky tomuto úspěchu se opět rozvířily debaty o možných pokračováních tohoto zombie nářezu, o nichž se koneckonců začalo mluvit už loni na podzim. O jaké projekty se jedná?

Loupež po německu

Jednou z nejvýraznějších postav desetičlenného týmu, který se vydá do lasvegaského lůna zombíků hledat podzemní poklad, je německý kasař Ludwig Dieter. Jeho fascinace nedobytným trezorem (spojeným s německou mytologií prostřednictvím motivu z opery Richarda Wagnera) i diblíkovský styl humoru si rychle získaly spoustu fanoušků. Není proto divu, že právě tento nepravděpodobný hrdina se dočká vlastního prequelu.

Podle dostupných informací je snímek už dokonce natočen. Režie se ujal Matthias Schweighöfer, který si kasaře Dietera i znovu zahrál. Herec má za sebou v rodném Německu už několik menších komedií, takže se pro něj jedná o zatím největší režijní počin. Producentský dohled Zacka Snydera a jeho manželky Deborah by pak měl zajistit, že bude zachována kontinuita zdejšího zombie světa, takže se Deiterova minulost sladila s tím, jak je prezentován v Armádě mrtvých.

Z dalšího obsazení vás asi zaujme především jméno Nathalie Emmanuel – dorazí tedy Missandei ze seriálu Hra o trůny či hackerka Ramsey z několika posledních dílů Rychle a zběsile. Děj by se měl odehrávat v prvních fázích zombie apokalypsy, kdy celosvětový zmatek způsobil nestabilitu bankovních institucí – situaci, již se kasař s prořízlou pusou rozhodne využít. Žánrově by se mělo jednat o mix heist filmu (tedy snímku o provedení loupeže) a romantické komedie. Deborah Snyder styl prequelu přirovnala k odlehčené Loupeži po italsku. Fanoušci nebudou muset čekat dlouho, projekt s názvem Army of Thieves (Armáda zlodějů) by se měl objevit už během letošního roku.

Animované rozšíření

Druhým oznámeným návratem do Snyderova zombie světa je animovaný seriál Army of the Dead: Lost Vegas (Armáda mrtvých: Ztracené Vegas). Ten by měl čítat šest epizod, z nichž dvě zrežíruje sám Snyder. I tento příběh se bude odehrávat v čase krátce po vypuknutí zombie hrozby a zaměří se zřejmě na první mise Scotta Warda (Dave Bautista), jež z něj udělaly nekompromisního zombie-bijce, kterého jsme viděli ve filmu. Samozřejmě u toho nebudou chybět hlasy Davea Bautisty, Elly Purnell, Tig Notaro, Omariho Hardwicka nebo Any de la Reguery, kteří si zopakují své role z Armády mrtvých.

Poslední jmenovaná dáma, která ve filmu ztvárnila roli vojačky Marie, o chystaném sériálu prohlásila: „Dozvíte se mnohem více z našeho příběhového pozadí – jak všechno začalo, jaký byl náš vztah, co jsme dělali předtím. Do našich postav vneseme mnohem více kontextu. A z toho mám velkou radost, protože pak se můžete na film podívat znovu a porozumět většímu množství detailů; odnesete si více z příběhu i vztahů mezi charaktery.“ Osvědčené figury navíc doplní i noví hrdinové, o jejichž hlasy se postarají třeba Joe Manganiello či Christian Slater.

Spekulace kolem sequelu

O plnohodnotném druhém dílu Armády mrtvých zatím můžeme pouze spekulovat. Roli bude jistě hrát hodnocení úspěchu jedničky v odstupu několika týdnů až měsíců, případně i výsledky zmíněných prequelů. Stejně jako v případě své verze Ligy spravedlnosti však už Snyder pomalu začíná lákat fanoušky – například prohlášením, že „přesně ví, co se má dále stát, a bude to šílené“.

Nebudeme prozrazovat nic z konce jedničky, ale samotný závěr filmu naznačuje, že by se další děj mohl přesunout do Mexika. To údajně dává smysl, posunutí děje mimo území Spojených států totiž otevírá prostor k vytvoření globální franšízy a vytvoření příběhu pro silný latinskoamerický trh. Můžeme se však spolehnout, že Zack Snyder bude kolem světa Armády mrtvých velmi aktivně čeřit vodu a informovat nás o každém drobném posunu, jenž se v jeho novém světě stane.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný