26. července 2021 13:15

První český trailer Armády lupičů: Další film ze zombie vesmíru se chlubí Prahou a hvězdou Rychle a zběsile

Kam vyrazit na pořádnou vykrádačku v době zombie apokalypsy? Přece do Prahy!

Zombie akčňák Armáda mrtvých od Zacka Snydera se zařadil mezi největší filmové události roku, takže není divu, že se brzy dočkáme pokra... tedy „předkračování“. Prequel Armády mrtvých se jmenuje Armáda lupičů a jeho ústřední postavou bude divákům už dobře známý německý specialista na sejfy Ludwig Dieter v podání Matthiase Schweighöfera.

Přestože se film odehrává v době, kdy vypukla zombie apokalypsa, nejde podle Schweighöfera o zombie řežbu, nýbrž o klasický heist – tedy napínavý zlodějský biják – s prvky romantické komedie. Hrdinové Armády lupičů budou chtít využít nestability v bankovním systému způsobené chaosem ve světě a přijít si k pořádnému balíku tím, že vykradou nedobytné sejfy po celé Evropě.

Velkou roli budou hrát i panoramata Prahy, kde se film natáčel na podzim minulého roku ve zhoršující se epidemii. „Česká republika tehdy zažívala fakt těžké časy s covidem, takže je zázrak, že jsme film vůbec dotočili,vysvětlila Nathalie Emmanuel, známá ze série Rychle a zběsile, která si v Armádě lupičů zahrála zlodějku Gwendoline. „V Praze se to tehdy každý týden zhoršovalo a produkce nás pravidelně varovala, že tohle už je fakt moc a budeme asi muset natáčení přerušit... Nakonec jsme to ale zvládli.

Po Armádě lupičů se samozřejmě dočkáme i klasického pokračování Armády mrtvých. O tom jsme psali zde.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný