5. července 2018 15:13

5 důvodů, proč musíte vidět Ant-Mana 2: Je lepší než jednička?

Ant-Man nafasoval kámošku Wasp a čeká ho další velké (a zároveň malé...) dobrodružství.

První Ant-Man byl (logicky...) nejmenší marvelovkou. Mraveční superhrdina se po ní mihnul v Občanské válce a příští rok ho čeká zastávka ve čtyřce Avengers - letošní trojky se ale bohužel zúčastnit nemohl. Pročpak? Na všechno vám odpoví jeho druhá sólovka jménem Ant-Man a Wasp, v níž se Hope van Dyne (Evangeline Lilly) konečně oblékla do "vosího" superobleku.

Měli byste na film vyrazit? Krátká odpověď zní - klidně můžete. Leckdo by ale mohl ocenit víc informací, takže si Ant-Mana a Wasp pojďme rozebrat trochu podrobněji. Co všechno se na tomhle komiksovém pokračování vlastně povedlo?

1) Feeling klasických rodinných filmů

Jen málokterý velký film dnes zaujme opravdu celou rodinu. Někdo nemusí vesmírné lodě, někdo nepotřebuje kupu přestřelek a mlácení a někdo se u drahých filmů nerad utápí do temnoty a deprese. Ant-Man a Wasp ale našli přesně ten správný mix zábavy, dramatu a nápadité akce, aby nová marvelovka potěšila vážně každého. Zkuste si vybavit, jak široký záběr má třeba Jumanji nebo Návrat do budoucnosti. Přesně v těchhle šlépějích se film snaží kráčet a rozhodně se mu to daří.

2) Nové vedlejší postavy

Zatímco první Ant-Man byl přímočarý origin, ve dvojce se to dějovými linkami jen hemží. Do obsazení přibyly neselhávající jistoty jako Walton Goggins, Hannah John-Kamen, Laurence Fishburne nebo Michelle Pfieffer. A ačkoliv si tu samozřejmě nikdo nejde pro Oscara, v každé scéně je vidět, že se nováčci snažili stejně jako "stará" garda. Právě díky nim tu vlastně není žádná postava, od níž byste chtěli utíkat k jiné dějové lince. Druhý Ant-Man tak funguje na všech hereckých frontách a každý v něm má svoje dobře využité místo.

3) Akce s Wasp

Hrátky se zmenšováním a zvětšováním se v prvním díle zas tak neždímaly - už proto, že se Ant-Man s oblekem teprve učil a navíc to není žádný bojový expert. Jenže víte co? Ve dvojce se do akce naplno vrhá Wasp a to je úplně jiná káva! Zatímco Ant-Man stále přežívá hlavně díky štěstí a včasnému uhýbání, Wasp je sebevědomá drsňačka, jíž nedělá problém zbít deset gangsterů a vypadat u toho děsně cool. Její bitky zkrátka ve dvojce stojí za to a konečně využívají akční potenciál malých superhrdinů na maximum.

4) Velké finále

Druhý Ant-Man má rozumných 118 minut a hlavně poslední půlhodinka je vážně skvělá. Režisér Peyton Reed totiž rozjede velkou honičku po ulicích San Francisca, do níž se nějak zapojí většina postav. Wasp tedy bojuje se záporačkou Ghost (Hannah John-Kamen), zastaví se i gangster Sonny Burch (Walton Goggins) a samozřejmě nechybí ani Michael Peña jako Ant-Manův ukecaný kámoš Luis. Výsledkem je svižný mix humoru a napětí, který vás na konci možná i trochu dojme!

5) Propojení s Avengers 4

Že chcete Ant-Mana a Wasp vidět jen kvůli tomu, že dějově předchází Avengers 4? V tom případě vězte, že tu jasné (finální) propojení nechybí. Jinak ale film stojí na vlastních nohách a navazuje především na prvního Ant-Mana (a na třetího Kapitána Ameriku), nečekejte tak, že se hrdinové budou půl filmu bavit o Wakandě a potkávat jiné marvelácké superhrdiny. Před výletem do kina opravdu stačí znát jen prvního Ant-Mana a vědět, že má Scott Lang (Paul Rudd) po výletu za Kapitánem Amerikou menší problémy se zákonem.

Dvojka Ant-Mana má českou premiéru 5. července 2018. A vážně ji doporučujeme, díky Wasp a novým postavám je totiž o úroveň lepší než jednička!

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný