4. ledna 2021 00:04

7 nejlepších filmů krásné Any de Armas: Od Blade Runnera 2049 ke Kubánské spojce

Filmová krasavice z Kuby pomalu míří mezi áčkové hvězdy...

Ve čtvrtek večer na COOL dorazí akční thriller Extrémní rychlost. Scott Eastwood, synátor slavného Clinta Eastwooda, se představí v příběhu o zlodějíčkovi aut, který se vydá na epický lup do Francie. A sekundovat mu u toho bude i talentovaný nový objev filmového světa, kubánská herečka Ana de Armas – která začíná být tak zajímavá, že jsme si na ni posvítili namísto Eastwooda Juniora!

07) Por Un Puñado De Besos

Že má Ana bleskově stoupající kariéru, připomínají její počátky. Por Un Puñado De Besos je snesitelná, ale přesto španělská televizní klišovitá slaďárna z roku 2014, na níž je Ana tím zdaleka nejlepším. Pro ni samotnou po přestěhování z Kuby do Madridu šlo však jen o předzvěst věcí příštích.

06) Kubánská spojka

Tahle gangsterka říznutá historickým politickým dramatem z roku 2019 je sice taktéž na chvostu Aniných filmů, ale rozhodně je tu už v daleko lepší společnosti – Penélope Cruz, Édgar Ramírez nebo Gael García Bernal platí za nejlepší latinskoamerické herce a herečky, a Ana na pátém místě v seznamu herců zjevně dovedla za pár let povyskočit na jejich úroveň.

05) Hands of Stone

Prvním významnějším světovým filmem byla pro Anu biografie boxera Roberta Durána, v níž si samozřejmě zahrála jeho historickou ženu Felicidad. Ačkoliv šlo v roce 2016 stále primárně o španělsky mluvený film, šlo také o její první zářez na hollywoodskou pažbu.

04) Tři vteřiny

Bramborovou medaili musí papírově získat akční thriller Tři vteřiny, v němž Joel Kinnaman rozsévá olověné právo a spravedlnost do těl ruských mafiánů. Ačkoliv premisa slibuje solidní žánrové orgie, Ana se tu bohužel jen mihne jako Joelova ženuška.

03) Týpci a zbraně

Na třetím místě trůní další životopis, v němž si Ana (pro změnu!) zahrála manželku poťouchlého překupníka zbraní. Ačkoliv biják nebyl nijak špatný, Obchodník se smrtí je trochu jinde a Ana tu hrála přinejlepším druhé housle.

02) Na nože

Oproti tomu v netradiční detektivce Na nože si Ana střihla druhou hlavní roli hned po velikánovi Danielu „Jamesi Bondovi“ Craigovi. Na nože nabídlo sérii parádních zvratů, Ana tak mohla dát naplno průchod nejen svému půvabu, ale především svým hereckým kvalitám.

01) Blade Runner 2049

Klíčovým bijákem ale pro Anu dozajista byl Blade Runer 2049. Jako virtuální přítelkyně hlavního autistického detektiva tu udělala díru do světa i navzdory tomu, že nedostala zase tolik prostoru. Takhle krásná a talentovaná ale není jen bytost z budoucnosti, nýbrž i skutečná Ana de Armas!

Extrémní rychlost začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný