21. února 2019 13:40

Poznali jste slavného herce na konci Ality? A jak to vypadá s dvojkou?

V Bojovém andělovi byla hned tři velká camea, kterých jste si nemuseli všimnout.

Nechoďme kolem horké kaše – s dvojkou Ality to vůbec nevypadá dobře. Ačkoliv byl film zamýšlen jako první z několika dílů (viz otevřený konec), Rodriguezova epická sci-fi zřejmě pokračovat nebude. Na vině rozhodně nejsou ohlasy, které jsou mnohem spokojenější, než se po trailerech čekalo. Příběh mladé robotky ukončí spíš finanční neúspěch, jelikož (zatím) vydělaných sto čtyřicet milionů dolarů ani zdaleka nepokryje sto sedmdesátimilionový rozpočet.

Mrzí vás to? Nejste sami. Alita totiž do dvojky slibovala střet s hlavním padouchem, vědeckým géniem Novou, který se v jedničce jen občas mihnul a teprve na jejím konci odhalil svou pravou tvář. Že vám byla strašně povědomá, ale v těch pár vteřinách jste si ji nikam nezařadili? Jak určitě víte, v titulcích Nova (schválně) není, aby se slavné cameo neprozradilo. V tuhle chvíli už se však sluší prozradit, že se v závěru Ality objevil Edward Norton.

Přesně tak, Robert Rodriguez potají sehnal hvězdu Klubu rváčů, Neuvěřitelného Hulka nebo 25. hodiny. Norton se ve velkém filmu neschoval poprvé – v roce 2005 se třeba ukrýval pod maskou jako král Balduin IV. v Království nebeském. Tady se ale vyloženě pracovalo s tím, že bude mít hlavní záporáckou roli ve dvojce, kde by se s Alitou střetnul nahoře v Salemu.

Spolu s Nortonem se ve filmu ukrývaly ještě dvě slavné tváře, s nimiž se počítalo i do budoucna. Nejspíš jste si všimli Jaie Courtneyho (Kapitán Boomerang ze Sebevražedného oddílu), jenž si zahrál motorballového šampiona Jashugana. Většině lidí pak naopak unikla Michelle Rodriguez (Letty z Rychle a zběsile), která cvičila Alitu ve flashbacích jako kyberválečnice Gelda.

Alita opravdu měla být jen první kapitolou velkého příběhu. I přes veškerou propagační snahu (ve finále se hodně zapojil i scenárista a producent filmu James Cameron) to ale vypadá, že si víc příběhů můžete dopřát jen v papírově podobě. Celovečerák totiž vznikl na motivy slavné mangy, která pod názvem Bojový anděl Alita naštěstí vyšla i u nás.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný