22. března 2021 18:00

Chystá se Ace Ventura 3. Do hlavní role by se měl vrátit Jim Carrey

Produkční společnost stojící za dodnes kultovní komedií o ujetém zvířecím detektivovi přišla s nečekaným oznámením.

Postava zvířecího detektiva Ace Ventury v neodolatelném podání Jima Carreyho dodnes patří k základnímu filmovému vzdělání a oba filmy, které vznikly v průběhu 90. let, se svého času staly diváckými hity. A protože je komunita kolem bizarního milovníka zvířat všeho druhu stále živá, přišlo nečekané oznámení, že se chystá třetí film. A velmi pravděpodobně přímo s Jimem Carreym v hlavní roli.

Film napíší scenáristé Ježka Sonica

Informace se objevila v rozhovoru distribuční společnosti Park Circus s producenty původního filmu. Ti potvrdili, že jejich rozhodnutí natočit další film výrazně ovlivnila nejen stále živá komunita na sociálních sítích, ale i nárůst obliby kultovní komedie během pandemie koronaviru. Zároveň uvedli, že se na tvorbě filmu budou podílet scenáristé Pat Casey a Josh Miller, kteří stojí za jiným hitem s Jimem Carreym – Ježkem Sonicem.

Ostatně Ježek Sonic patří mezi nejúspěšnější filmy loňského roku a Carrey aktuálně řádí na natáčení pokračování. I proto se předpokládá, že se vrátí do role Ace Ventury. Ačkoli se zatím nic oficiálně neoznámilo, angažmá scenáristů Sonica by přece jen byla až příliš velká náhoda.

Kultovní film téměř 30 let

Původní Ace Ventura: Zvířecí detektiv letos slaví již 27 let od premiéry, pokračování s podtitulem Volání divočiny pak jen o rok méně. Je tedy nejvyšší čas zašlou značku znovu oprášit a ještě alespoň jednou nechat rozjet gumovou tvář Jima Carreyho naplno. Ať už totiž hledal uneseného maskota Miamských Delfínů, anebo lezl z řitního otvoru animatronického nosorožce, vždy se jednalo o neskutečnou zábavu, které se v žánru bláznivých komedií vyrovná jen máloco.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný