10. listopadu 2017 12:25

9 největších tajemství ze Star Wars: Koho měl hrát Leonardo DiCaprio?

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů - upoutávka

Hvězdné války mohly vypadat dočista jinak.

Prima COOL pokračuje svou cestou po světě Hvězdných válek. Po krutostech jejich světa tentokrát přišla řada na krutosti jejich natáčení. Znali jste těchto 9 největších tajemství produkce Star Wars?

09) R2-D2 měl původně mluvit

I když je možná vnímán jako klasický pípající nemluva, prapůvodní vize Nové naděje měla za to, že R2 bude mluvit s typickým britským přízvukem a bude sarkasticky komentovat dění kolem sebe. V zásadě mělo jít o cosi jako Jar-Jara s ostrovním akcentem a hustší ironií!

08) Zvuk TIE fighteru se sestává ze slona a automobilu

I když se vesmírem nešíří zvuk, nebrání to Hvězdným válkám nechat TIE fightery při létání kosmem řvát jako amina. Jak tenhle zvukový efekt vznikl? Kupodivu jde o kombinaci slona a auta!

07) Harrison Ford dostal roli omylem

Na roli sympatického galaktického pašeráka si brousili zuby mnozí jiní – Ford však s Lucasem spolupracoval při natáčení Amerického graffiti a duo se tak znalo déle. Jednou Ford vypomáhal hercům se čtením scénáře budoucích Hvězdných válek a Lucas si uvědomil, že mu to jde lépe než ostatním!

06) Existuje oficiální disco verze motivu Star Wars

Co jiného jste čekali? Hvězdné války vyšly na vrcholu disco éry. Bylo jasné, že se jejich ujetosti někdo chytí. Bizarní OFICIÁLNÍ song Disco Star Wars si však již vychutnejte níže sami…

05) George Lucas kvůli úvodním titulkům odešel z režijního svazu

Jedna z nejslavnějších scén filmové historie – rolující titulky Hvězdných válek – stála Lucase nejen pokutu, ale nakonec i místo v unijním svazu režisérů. Pravidla organizace totiž podobné kreativní hrátky s titulky zakazují – z poměrně logických důvodů, aby režisér neostrakizoval jiné člen štábu. Lucas si však stál za svým a musel kvůli tomu z odborové organizace odejít, což pak ovlivnilo i obsazení některých hereckých pozic. Mnozí z herců totiž nemohli ve Star Wars hrát, protože jim to zakázaly právě oborové úmluvy.

04) Tupac chtěl hrát Mace Windu

Legendární rapper nakonec sice musel uvolnit místo Samuelu L. Jacksonovi, údajně však k jeho přijetí nechybělo mnoho. Mace Windu je mezi fanoušky nesmírně populární. Co byste tedy říkali na 2Paca?

03) Leonardo DiCaprio mohl hrát dospělého Anakina

Jednoho z nejlepších herců své éry si pro sebe skoro uzmula role Anakina. Nakonec se však Leo nechtěl zakopat v jedné slavné pozici a vybíral si raději originálnější role. Jestli mu to pomohlo více než možnost ztvárnit vznik jednoho z nejslavnějších záporáků, je ovšem na debatu.

02) Steven Spielberg měl režírovat Návrat Jediů

Jak možná víte, mezi Spielbergem a Lucasem za starých časů panovala značná spolupráce – duo například spolu páchalo i Indiana Jonese. Spielberg měl díky tomu původně točit i třetí díl původní trilogie. Nakonec z toho bohužel sešlo, Návrat Jediů by se však se Spielbergem za kamerou mohl snadno změnit v opus magnum celé trilogie!

01) Ve Skryté hrozbě byl E.T.

Ve scéně z Galaktického senátu jsou vidět mnohé rasy Staré republiky – pokud však očima zazoomujete opravdu zdatně, budete si moct všimnout i dvojice ufounů podobných E.T.mu. Jde o očividný odkaz na slavný Spielbergův film, teze však rovněž ladí s tím, že E.T. pochází z jiné galaxie – což identifikuje galaxii Star Wars jako nám blízkou Andromedu!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný