22. srpna 2016 17:08

8 superschopností, které by v reálném životě byly hrozně otravné

Občas je lepší být normální

Snad každý, kdo někdy viděl nějaký ten superhrdinský film, si alespoň jednou přál, aby také jednou panoval podobnou mocí. I kdyby jen na den. Zkrátka ten pocit, že umíte létat, manipulovat s kovem nebo třeba jen šlehat z rukou plameny musí být k nezaplacení. Alespoň tedy pokud vycházíme z toho, co nám tvrdí ve filmech. Jenže, co když nám filmy lžou? Jasně, taková představa je naprosto nepředstavitelná, ale přece, pojďme se teď zamyslet, jestli by všechny ty úžasné superschopnosti byly pořád tak úžasné i v realitě.

Supermanův supersluch

Mít supersluch se na první pohled může zdát fajn, obzvlášť v případě, kdy vaše přítelkyně věčně z něčeho padá a vy jí musíte neustále létat zachraňovat. Má to ale háček. Supersluch nejde vypnout! To v praxi znamená, že permanentně slyšíte vše, co se na světě šustne. Každou dámskou konverzaci o praní, každého rozčíleného fotbalového fanouška, nebo každý dětský pláč. Nevím jak vy, ale mně teda občas stačí můj super normální sluch.

Telepatie Profesora X

Podobně, jako to má Superman se svým sluchem, dokáže Profesor X číst myšlenky všem mutantům a lidem na světě. Představte si, že si takhle kráčíte po ulici a naproti vám se z ničeho nic objeví nějaká mladá, roztomilá slečna. Přirozeně se na ni usmějete, pak ale najednou slyšíte, co si v duchu říká. "Proč na mě ten pervert tak čumí? Co má za problém? Vypnula jsem ráno sporák?" Tuhle schopnost bychom s radostí oželeli.

Neviditelnost Neviditelné ženy

Jak může neviditelnost být špatná, ptáte se? Ano, ve filmech se neviditelnost často využívá k tomu, aby se lidé dostali na místa, kam by se jim to běžně nepodařilo. Osobně bych z hlavy mohl vyjmenovat hned padesát takových míst, jenže jak je to s tou neviditelností ve skutečnosti? Nic moc. Vědci totiž přišli na to, že neviditelnost znamená zároveň i slepotu. A k čemu je potom fakt, že vás nikdo nevidí, když sami netrefíte ani do dveří.

Nightcrawlerova teleportace

Teleportace je obecně jednou z nejžádanějších superschopností, které se ve filmech za ty roky objevily. Je tak kýžená, že se dokonce vědci neustále snaží přijít s reálným způsobem, jak jí dosáhnout. Má ale vůbec cenu o ni tolik stát? Vždyť stačí jen malá chybička ve vašem výpočtu a místo na exotické pláži skončíte s kokosem v hlavě, po uši v písku nebo rovnou uvízlí v jiné osobě. A to fakt není moc hezká představa.

Hulkova supersíla

Chápeme, panovat obří silou je snem snad každého malého dítěte. Zrovna tahle je ale podmíněna velkou zelenou monstrozitou, ve kterou se proměníte pokaždé, když vám na rameni přistane moucha. A narozdíl od Hulka, vy si ten nepořádek budete muset uklidit!

Změna velikosti Dr. Manhattana

Měnit velikost může a nemusí být přínosné. Těch důvodů, proč o podobnou schopnost fakt nestojíme, je ale přece jen trochu víc. Představte si, jak si takhle jednou frčíte autem z práce, na chvilku se přestanete soustředit a najednou vám hlava kouká ze střechy, která předtím neměla střešní okýnko. Nebo jste na rande, sedíte v nóbl restauraci, číšník se zeptá na dezert a vám automaticky naroste pupek, aby vzniklo místo pro další nášup. Bez podobných průšvihů se fakt obejdeme.

Wolverinova nesmrtelnost

Tohle je celkem jasné, nesmrtelnost znamená, že jednou skončíte na světě sami. A je asi jedno, jestli to bude dříve, nebo později. Po nějaké době budou všichni, koho jste znali, fuč a vy začnete řešit věci jako: "proč jsem vůbec tady, kam to všechno směřuje, jaký má můj život smysl" apod., přičemž nikdo při svém zdravém rozumu nechce řešit, kam naše životy směřují. Věřte nám, nikdo. Nesmrtelnost je blbá.

Spider-Manovo lezení po zdech

Okay, okay. Umění lézt po zdech je možná na první pohled super, ale vážně, fakt to má takový přínos, že vám stojí za to dělat ze sebe na veřejnosti klauna, co dokáže vyšplhat na barák z boku? Nemůžete prostě jet výtahem? Přidejte fakt, že jsou vaše ruce věčně ulepené a neustále s nimi něco ničíte a lámete a máte myslím jasno. Lezení nebrat!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný