11. září 2017 13:43

8 největších zajímavostí, které jste nevěděli o Harrym Potterovi

Co všechno vám tvůrci ve slavných filmech o Harrym Potterovi neřekli?

Příběh Harryho Pottera znají všichni. Jen málokdo však tuší, co všechno se odehrávalo v pozadí natáčení populárních filmů s mladým čarodějem. Jaké zajímavosti jste nikdy netušili o Harrym Potterovi?

Spisovatelka Rowlingová a Harry sdílejí stejné datum narození

Oba sfoukávají svíčky na dortu 31. července. Rozdíl je akorát v tom, že Harry se narodil v roce 1980, kdežto autorka knih v roce 1966.

Rowlingová napsala jednu z finálních scén poslední knihy už na samotném začátku

Před nějakým časem se objevily zvěsti o tom, že spisovatelka měla napsanou první kapitolu Relikvií smrti dávno předtím, než se dostala k poslední knize. Autorka to však odmítá, místo toho v rozhovoru s Danielem Radcliffem prozradila, že to celé bylo trochu jinak.

Měla v hlavě a později i na papíře jediný moment z finále, který napsala už během prvního roku psaní. Byla to scéna, kdy Hagrid vynáší mrtvého Harryho z lesa. K tomuto momentu se celé ty roky snažila dobrat, už od začátku však věděla, že finále nabídne bitvu, duchy, i mrtvého Harryho.

Mozkomorové vznikli kvůli depresím

Spisovatelčina matka trpěla roztroušenou sklerózou a v roce 1990 zemřela. Rowlingovou to tehdy přivedlo do silných depresí, a právě na nich se zakládá představa děsivých mozkomorů.

Názvy kouzelnických rostlin pochází z opravdové knihy

Autorka posbírala názvy všech kouzelnických rostlin z knížky od anglického botanika Nicholase Culpepera, která pochází ze 17. století.

Haley Joel Osment mohl hrát Harryho

Původně měl první snímek režírovat slavný režisér Steven Spielberg a ten si do role Harryho Pottera přál tehdy mladičkého herce z Šestého smyslu, Haley Joel Osmenta. Režisér se ale nedokázal dohodnout s autorkou knih a později snímek opustil.

Proč nemá Harry zelené oči jako v knihách?

Dobrá otázka, na kterou existuje stejně tak dobrá odpověď. Tvůrci samozřejmě zkoušeli Danielu Radcliffovi nasadit kontaktní čočky se správnou barvou, ten byl ale alergický. Stejně tak i na brýle, díky čemuž se u něj na obličeji objevilo v jednu chvíli akné. Situace se nakonec vyřešila tak, že se do filmů vybrala modrooká herečka pro roli jeho matky, po které Harry barvu oči zdědil.

Režisér třetího filmu chtěl po hercích napsat eseje

Alfonso Cuarón chtěl po Emmě Watson, Danielu Radcliffovi a Rupertu Grintovi napsat esej o jejich postavách. Všichni tři nakonec úkol splnili přesně tak, jako by ho splnily jejich charaktery. Emma napsala deset stránek, Daniel jednu a Rupert žádnou. „Nic jsem neudělal, protože jsem si říkal, že Ron by to taky neudělal,“ byla Grintova výmluva. Naštěstí pro něj ji režisér s radostí přijal.

Představitel Rona musel být odveden ze setu

A na závěr jedna vtipná zajímavost. Při natáčení snové scény, při které se Harry a Hermiona v posledním filmu nazí líbají, museli herce Ruperta Grinta vyhnat od blízkosti kamer, protože se nemohl přestat smát.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný