15. února 2017 15:48
Adam Vala

7 nejdrsnějších herců a hereček, kteří nikdy nepotřebují kaskadéry!

Někteří herci jsou tak dobří, že klamou i mimo filmová plátna!

Věřte, nevěřte, hollywoodské hvězdy nejsou jen hýčkané ženy a muži, kteří potřebují vyhřívané pokrývky, vychlazené ovoce a zástup sluhů, kteří splní jejich sebepitomější přání. Najdou se mezi nimi i tací, kteří se nenechají zastupovat v kaskadérských scénách a přinejmenším jedno dvě jména vás v našem seznamu určitě překvapí! Nechybí totiž mezi nimi i ženy…

1) Angelina Jolie

Měří necelých 170 centimetrů, je hubená, že byste ji dali najíst, přesto je Angelina Jolie pořádná tvrďačka a ve spoustě filmů si drtivou většinu kaskadérských kousků natáčí sama. Třeba ve filmu Salt, kde hraje agentku FBI, se nenechala zastoupit ani jednou. A to její kousky zahrnovaly pády z výšek, nebo třeba skoky hlavou napřed během střílení!

2) Kristen Stewart

Nemusíte ji mít rádi, její výraz vám může připadat prkenný, ale přesto musíme herečku Kristen Stewart pochválit za statečnost. Ve filmu Sněhurka a lovec se – podobně jako Angelina v Saltu – nenechala zastoupit ani jednou, a to se bavíme o pádu do ledové řeky, houpání na laně hlavou dolu, nebo bojové scény ve středověkém brnění. Sama Kristen ale zdaleka nejvíc bojovala s prachobyčejnou jízdou na koni, kterých se k smrti bojí.

3) Harrison Ford

Ačkoliv s přibývajícím věkem se tenhle švihák šetří stále víc, ve svých nejlepších letech považoval kaskadéry za urážku. Celého Indiana Jonese natočil bez pomocníků, a i v tomto případě scénář Indyho zrovna nešetřil. Vybuchující vozidla, šílené skoky a spousta akce, se kterou si však Ford hravě poradil.

4) Tom Cruise

Kvůli své roli ve filmu Top Gun zůstal Tom Cruise na dlouhou dobu zamrzlý v roli pohledné frajírka, který nikoho a nic neuznává. Až po letech však potvrdil, že stejně tak, jako je něžný, umí být i brutálně nekompromisní. Mission Impossible v jeho podání znamenala třeba seběhnutí 181patrové Burj Khalify, a to už je něco, na co by jen tak někdo koule neměl…

5) Vin Diesel

Tak tady snad ani není potřeba cokoliv vysvětlovat. Podívejte se na Vina Diesela, podívejte se na Rychle a zběsile. Pak se zase podívejte na Vina Diesela a máte jasno! Tenhle chlapík prostě nepotřebuje nikoho, kdo za něj bude řídit auto, skákat přes propasti a dělat všechny tyhle zábavné věci, které 90 procent z vás zvládne tak maximálně sledovat.

6) The Rock

Dwayne Johnson je také člověk, kterého byste nechtěli naštvat, a i když se v poslední době filmu tolik nevěnuje, v akčních scénách se doslova vyžíval. Snad jen ta role Škorpióna byla taková na levačku, vzhledem k tomu hroznému CGI a faktu, že v té nejvyhrocenější scéně Rock vlastně vůbec nebyl...

7) Jason Statham

A na závěr jeden z největších drsňáků na plátně i mimo něj. Jason Statham, podle mnohých jediná možná volba pro film Hitman, je vlatně kaskadérem sám sobě. Zvládá vše a podle mnohých to zvládá s naprostou noblesou. Kurýr? Postradatelní? Jmenujte jakýkoliv jeho film a sledujte akční scény. Hraje v nich on a podle vlastních slov si to náležitě užívá!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný