18. července 2017 11:36
Adam Vala

7 nejdivnějších superhrdinských bouráků! Tohle by snad záviděl i Batman

Vozový park Avengers nevypadá zrovna vesele

Co by to bylo za superhrdiny, kdyby museli všude chodit pěšky? Při vymýšlení oblíbených hrdinů však scenáristé (a návrháři hraček) mnohdy přestřelili do absurdna. Vybrali jsme sedm nejdivnějších bouráků, v nichž si supergerojové vozí své zadky.

7) Spider-Mobile

Když zrovna nepřeskakuje mezi mrakodrapy, může si Spider-Man vyjet ve svém vlastním pavoučím autě. Ironií osudu komiks sám přiznal, že vůz byl postaven za reklamními účely a Spider-Man měl za jeho propagaci dostat tučný šek.

6) Batmanova létající Batjeskyně

Nejde vlastně o jeskyni jako takovou, ale o obrovskou vzducholoď ukrývající kopii materiálu z jeskyně. Je proto poněkud otázkou, jak Batman podobnou srandu vlastně utajuje...

5) Arrowcar

Zatímco Batman si v průběhu let vybudoval vlastní sérii batmobilů, jeho tak-trochu-kopie Arrow sice nemohla co do mobility zůstat pozadu... Ale vlastně mohla, protože Arrowův vůz není paradoxně ničím pamětihodný. Je to jenom... obyčejné auto!

4) Justice Jogger

Další komická hračka nabídla Supermanovi lenošivou možnost pohybu v celých 10 km/h, což je asi dvakrát než pomalá chůze, ale také ochranu před škodlivým UV zářením - což je zvláštní, protože právě Slunce dodává Supesovi jeho schopnosti...

3) Hulk Copter

Jistě, jde jenom o hračku - ale uvážíme-li, že Hulk má být tupý jako poleno a může přeskakovat dlouhé vzdálenosti, je existence jeho vlastního vrtulníku o to divnější.

2) Supermobile

Když Superman přijde o své schopnosti, rozhodne se postavit si vlastní létající (a boxující) mašinu. Díky tomu, že je postavená z prvku Supermanium (!), je prakticky nezničitelná a napadá nás tak, proč ji vlastně Superman nepoužíval nafurt... Rozhodně by vyřešila jeho Achillovu patu jménem Kryptonit!

1) Neviditelná stíhačka Wonder Woman

Tahle variace na F-104 by byla věru praktickým pomocníkem - kdyby padouši nebyli s to detekoval pilotku uvnitř mašiny! Alespoň čtenáři si tak opět užijí křivek Wonder Woman!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný