6. ledna 2017 17:03

Vetřelec vs. Predátor: 7 nejděsivějších filmových příšer

Bestie, z nichž tuhne krev v žilách!

Být či nebýt - o tom se bude rozhodovat bestie z Loch Ness, nedělního filmu startujícího ve 20.00 na Prima COOL! Průzkum existence nebo neexistence kultovní potvory, jenž tu bude páchat hrdinný vědátor, dává vzpomenout na další klasické filmové hydry. V dějinách kinematografie už strašilo diváky kde co - jenom jedno monstrum však může usednout na pomyslný trůn hororu!

7) Pennywise

I když jde o hrdinu televizní minisérie, odkaz Pennywise je věčný - naposledy loni postihla svět pandemie strašidelných klaunů, z nichž se všichni do jednoho inspirovali právě u tohoto vysmátého výtvoru Stephena Kinga.

6) Predátor

Mimozemský myslivec na první pohled tak děsivě nevypadá - je racionální, jde po krku jen ozbrojencům a chrání březí samice Homo sapiens! Jenže Predátor je zjevně velmi inteligentní a disponuje famózní technologií - idea, že si přesto libuje v lovu lidí a nepřestane, dokud si vše náramně nevychutná, je tak o to děsivější!

5) Žralok

Spielberovy Čelisti sice možná napomohly vybíjení nevinných žraloků po celém světě - statisticky je mnohem větší šance, že vás zabije kůň či komár než tahle paryba - ať do nás však uhodí blesk, jestli právě tohle není důkaz neuvěřitelného hororového potenciálu "masového vraha s ploutví na zádech".

4) Pinhead

Také ústřední záporák démonické duchařiny Hellraiser za svůj život vděčí knižní předloze - tentokrát však od Clivea Barkera. Pinhead si libuje nejen ve špendlení své hlavy, ale šmakují mu zejména lidské duše. Dokázal to na desateru filmů a brzy se snad vyjeví i v bijáku jedenáctém!

3) Godzilla

Mohlo by se zdát, že zrovna Godzilla je takovým přerostlým sloníkem, aby chyba lávky! Zatímco západní adaptace japonské potvory vyšly vždy napůl, ve východním pojetí je tahle megaještěrka doslova ztělesněním nezastavitelných přírodních jevů. Godzilla se vám může nelíbit, můžete s ní nesouhlas či na ní shodit atomovku, ale výsledek snažení bude vždy marný.

2) Vetřelec

Slavná bestie z úchylné hlavy H. R. Gigera se na většině žebříčků monster ocitá na první pozici - u nás má však stříbro! Vetřelec totiž možná disponuje krásně aerodynamickým účesem a neobtěžuje se s očima, ve svém jádru jde však toliko o zvířátko řízené pudy...

1) Věc

...a ve srovnání s nepojmenovanou "věcí" z Carpenterova stejnojmenného hororu tak působí relativně neutrálním dojmem. Právě "věc" vás totiž nejenže zabije, ale umí vám okopčit DNA a napodobit vás do nejmenšího detailu, dík čemuž se zvládá množit doslova příčně i podélně. Ani jeden ze tří filmů (originál, remake, prequel) přitom nikdy nevyjasnil původ "věci" - a to oproti Vetřelcům její horor jenom dále prohlubuje!

Prozkoumejte s námi Loch Ness již v neděli ve 20.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný