16. února 2016 17:26

7 kandidátů na roli filmového Zaklínače! Kdo by měl být Geraltem z Rivie?

Vybrali jsme herce, v kterých dřímá Bílý vlk...

Slovanská dark fantasy Andrzeje Sapkowského dobila celý svět. Nejdříve přišly knihy a pak herní trilogie. Ta loni vyvrcholila třetím Zaklínačem, kterého mnozí z nás hrají doteď - tak obrovský a bohatý svět nabízí.

Příběh Geralta z Rivie se dočkal i polského filmového a seriálového zpracování. Od obou se však Sapkowski distancoval, jelikož trpěla špatnou dramaturgií a hlavně nízkým rozpočtem. Proto se poslední dobou hovoří o nové filmové adaptaci, který by měla skutečně světové parametry. A všechno začíná obsazením hlavní postavy. Vybrali jsme sedmero nejlepších kandidátu:

Viggo Mortensen

Co jiného vás nominuje na Geralta než ikonická role v nejpopulárnější filmové fantasy Pán prstenů? Mortensen je prostě sázka na jistotu - vyhovuje fyzicky i hereckým naturelem. Největší překážka? Většina lidí už ho má zafixovaného jako Aragorna.

Mads Mikkelsen

Dánský padesátiletý drsňák je hlavním kandidátem fanoušků a nejčastějí skloňovaným jménem. Svýma "zaklínačskýma" očima umí nasadit přesně ten výraz, který vzbuzuje hrůzu protivníků a respekt okolí. Ukázal to například v seriálu Hannibal, filmu Barbar nebo v kultovní trilogii Dealer.

Josh Holloway

Jeho lišácký pohled mu získal slávu a miliony fanynek v seriálu Ztraceni. A jelikož by film jistě nevynechal Geraltovu milostnou linku, proplétající se mezi čarodějkami Triss a Yennefer, nesmí chybět ani tenhle sex symbol, co má neustále něco za lubem...

Anson Mount

Svěží, neokoukaný a přetékající testosteronem - pokud budeme brát jako vzor herní podobu Geralta, pak mu doslova z oka vypadl, akorát je ještě krapet drsnější. Kdo viděl Ansouna Mounta ve westernovém seriálu Hell on Wheels, musí ho zařadit mezi hlavní favority.

Nikolaj Coster-Waldau

Druhý dánský herec v našem výběru dokázal ve Hře o trůny zhmotnit jednu z nejsložitějších postav Jamieho Lannistera, jehož osud neustále vystavuje těžkým volbám mezi dobrem a zlem, ale spíše mezi větším a menším zlem - podobně jako Geralta.

Clive Owen

Geralt má kromě mutantské chladnokrevnosti taky odstup, šarm i jistou dávku rytířské elegance, což jsou všechno typické britské vlastnosti. Z britských kandidátů saháme po Clivu Owenovi. Umí hrát výtečně hlasem a svými aktuálními rolemi ve filmech Last Knights nebo seriálu The Knick dokazuje, že by Geralta vybavil temnou energií smíchanou z mutagenů.

Karel Roden

Všichni známe původ zaklínačské ságy, takže ideální Geralt by podle nás měl mít západoslovanský původ. A proč bychom vybírali v zaklínačské domovině Polsku, když ideální kandidát stojí přímo před námi. Karel Roden už se ve filmu postavil samotnému Robertu De Nirovi nebo Hellboyovi. Kromě bohatých mezinárodních zkušeností může přihodit skvělou barvu hlasu. Umí hrát moudře a rozvážně, ale i se zarputilou a strach nahánějící intenzitou. Sapkowski by byl rozhodně pro!

Kdo je podle vás ideální Geralt a proč?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný