12. července 2017 13:25
Adam Vala

6 věcí, které jste nevěděli o filmech se Spider-Manem! Uhodnete, kdo ho hrál jako první?

6 věcí, které jste nevěděli o filmech se Spider-Manem! Uhodnete, kdo ho hrál jako první?

S filmem Spider-Man Homecoming se znovu rozpoutala spider-manovská mánie, je ale s podivem, jak málo o filmech lidé vlastně vědí. Dali jsme proto dohromady sedm věcí, které byste měli znát a dosud jste o nich pravděpodobně vůbec neslyšeli.

1) PRVNÍM HERCEM BYL NICHOLAS HAMMON

Když se někoho zeptáte, kdo jako první hrál Spider-Mana ve filmu, pravděpodobně odpoví: Toby Maguire. Ve skutečnosti to ale byl Nicholas Hammon v roce 1977! A i když se jednalo pouze o televizní film, dočkal se vážně skvělých efektů!

2) REKORDNÍ TRŽBY PRVNÍHO DÍLU

První díl Spider-Mana s Tobym Maguierm byl zároveň prvním filmem v historii kinematografie, který během premiérového víkendu utržil více než 100 milionů dolarů. Jednalo se o částku 114,8 milionů dolarů, kterou Spider-Man překonal Harryho Pottera s 90 miliony.

3) PROČ BYLY NATOČENY JEN TŘI DÍLY?

První tři filmy s Tobym Maguirem rozhodně neměly být těmi posledními. Filmů mělo původně vzniknout šest, natáčení ale bylo zrušeno poté, co unavený režisér Sam Raimi projekt opustil.

4) SPIDER-MAN POŘÁD PATŘÍ SONY

I přesto, že Spider-Man patří do univerza Marvelu a v Homecoming dojde k prolnutí s dalšími filmovými/komiksovými postavami, veškeré zisky připadnou Sony. Ta totiž vlastní filmová práva na postavu Spider-Mana a zároveň financovala celý film. Vyjednávání byla těžká, ale nakonec to dopadlo pro fanoušky dobře. Filmový Spider-Man sice zůstává oddělen od Marvelu, ale je součástí jeho filmové rodiny.

5) TOM HOLLAND ZŮSTANE DLOUHO

Pokud se nic nepokazí, Tom Holland by měl v roli Spider-Mana vydržet po dobu šesti filmů. Je to podobný kontrakt, který se snažili filmaři uzavřít s Tobym Maguirem, v jeho případě to ale kvůli odchodu Sama Raimiho nevyšlo. Snad bude mít Tom více štěstí...

6) HOMECOMING 2 NAVÁŽE NA AVENGERS 4

Filmová producentka Amy Pascal prozradila, že spojení Spider-Mana s ostatními hrdiny bude hodně těsné. Spidey by se měl logicky objevit v dalším společném filmu a Homecoming 2 podle Pascal začne několik minut poté, co skončí čtvrtí Avengers. Jestli ale bude Spider-Man součástí společného univerza i po svém druhém samostatném filmu, zatím není jisté.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný