23. května 2016 16:24

6 totálně falešných filmových Rusů

Rudé horko - upoutávka

Beranice, pirohy a komické akcenty.

Nic neřekne "ruský agent" tak, jako rakouský bodybuilder v beranici! Právě tak se představí Arnold Schwarzenegger ve čtvrteční cooltovní movie Rudé horko, která začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.00. Tradice falešných ruských gerojů je však v Hollywoodu tak zaběhnutá, že Arniemu dělají v jeho otřesné nápodobě konkurenci davy dalších. Poznejte nejsměšnější z nich!

Xenia Onnatopp

Holandská herečka Famke Janssen sice připomíná ledajaké ruské krasotinky. Její role vražedné BDSM milující psychopatky v bondovce Zlaté oko kolem sebe ale přesto šířila tak absurdní atmosféru, až je s podivem, že se filmaře nepokusili zavraždit bývalí agenti KGB.

Ivan Drago

Na vrcholu studené války v 80. letech bylo samozřejmě obtížné získat pro roli nezastavitelné ruské boxerské mašiny skutečného sovětského představitele. Vystačit si se Švédem Dolphem Lundgrenem, který působí spíše jako prototyp nacistického nadčlověka, bylo od filmařů přesto poněkud laciné!

Lev Andropov

Šílený ruský kosmonaut z Armageddonu byl dalším příkladem, u něhož kosmické velmoci z východu nejspíše vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Hořící stanice, opravy hasákem a věčný odér vodky nenapravilo ani pověstné charisma Petera Stormarea.

Ruslan Drachev

Je sice faktem, že prakticky všechny role Stevena Seagala po roce 1995 platí za směšné. Přesto je jeho pokus o ruského diplomata, spisovatele a hrdlořeza Ruslana tak komicky špatný, že jde spíše než o poctu drsné ruské duši o její urážku.

Vasilij Zajcev

Není lepší poklony nejlepšímu ruskému ostřelovači, než do jeho role obsadit anglického frajera zamilovaného do anglické frajerky pod vedením jiného anglického frajera. Mluvíme samozřejmě u Judu Lawovi, Rachel Weisz a Bobu Hoskinsovi. A aby bylo absurditám učiněno za dost, zlé Němce zde hrají Američani. Spíše než příběh z druhé světové tak Nepřítel před branami působí jako alternativní realita nové americké války za nezávislost na Británii!

Ivan Danko

Máme pro vás jediné slovo jako důkaz: kokainum! Arnoldův zběsilý přízvuk a obskurní americké vidění Ruska jsou důvody, proč je Rudé horko stále atraktivním matrošem. Svého času šlo ostatně o ojedinělý západní biják natáčený v Sovětském svazu – díky čemuž je film doslova skanzenem své doby.

Rudé horko se přivalí na Prima COOL již ve čtvrtek ve 22.00.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie Hollywood Arnold Schwarzenegger Steven Seagal Rusko Prima Cool Vasilij Zajcev Rachel Weiszová Famke Janssenová Bob Hoskins

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný