17. června 2019 06:01

6 nejšílenějších filmových zápletek: Znáte smrtící rajčata a psa, co hraje basket?

Nevíme, na čem to scenáristi psali, ale chceme to taky!

Dopad asteroidu do malého městečka je už z principu špatnou zprávou – v sobotním katastrofickém béčku Ledová zkáza, které na Prima COOL startuje ve 22.45, jde však doslova o dvojí zásah! Krom impaktu samotného totiž bludný balvan způsobí maniakální vlny bestiálního ledového sněžení, jejichž vysvětlení je tak šílené, že je vlastně geniální! Nemlich stejně jsou na tom i mnohé jiné filmové premisy, které mají s realitou společného pramálo. To ale rozhodně neznamená, že neumějí pobavit!

6) Stalo se

Poté, co jsme viděli, jak je svět zničen explozemi hvězd, mimozemskými invazemi i zombie viry, se M. Night Shyamalan rozhodl, že nám ukáže... jak jej zničí rostliny! Nervový toxin uvolněný celoplanetární florou totiž v lidech vyvolává nutkání k sebevraždě. Co je teoreticky zajímavou premisou, se však díky mnoha shyamalanovským bestiálním scénám (v čele s "utíkáním před neviditelným větrem") stává krutým metazážitkem, po němž se možná budete chtít sami zabít.

5) Lidská stonožka

V éře, kdy se internetovým fenoménem může stát video, v němž si dvě dívky vychutnávají jeden šálek, se hranice hororu musejí nutně posunout. Kam až mohou však zajít, nám v roce 2010 ukázal film o tom, jak šílený vědátor unese trojici lidí a postupně z nich udělá lidskou stonožku tím, že našije ústa jednoho k zadnímu otvoru druhého, a tak pořád dokola. Jakkoliv je možná snímek zajímavou metaforou popkultury a médií, zároveň se nemůžeme ubránit vyvolání rezoluce OSN volající po jeho zákazu a vymazání všech stop existence...

4) Surf Ninjas

Jediné racionální vysvětlení vzniku Surf Ninjas musela být srážka dvou, možná i tří lidí na srazu scenáristů, která pomíchala stránky scenáře o surfařské komedii, dramatu asijských bratrů a akční fantasy o duu ninjů bojujících s prastarým Plukovníkem Chi! Surf Ninjas je peklo z jiné dimenze, kde může Leslie Nielsen hrát asijského padoucha, trojice neherců běhat celý film před kamerou a "surf" či "ninja" nepůsobí jako zašedlé artikly raných 90. let.

3) Můj pes Buddy

Ze všech možných zvířat světa je pes zřejmě jedním z tím nejméně vhodných pro hraní basketu – trumfnout jej snad můžou jenom želvy, krtci anebo velryby. To však neznamená, že si producenti Walta Disneyho, omámení vzestupem Michaela Jordana a jemu podobných zkraje 90. let neřekli, že pes + basket = zaručený úspěch! Jejich doják o geniálním basketoretrívrovi dodnes platí za jeden z největších WTF produktů od Disneyho, a to je věru co říct!

2) The Thing with Two Heads

Stárnoucí miliardář má život na kahánku, naštěstí se nabízí šance, jak se zachránit – jeho rasistickou, bigotní makovici totiž doktoři přišijí na krk drsného černocha! Blaxploitation z roku 1972 by sice měl šanci na přežití v dnešní internetové éře, svého času šlo ale jenom o ultrazvláštní film v žánru, který raději koukal na normálně drsné černochy, nikoliv na ty se dvěma makovicema.

1) Útok smrtících rajčat

Nikdy ale není tak šíleně, aby se realita nemohla propadnout ještě k dalšímu dnu! Filmařský velikán John DeBello se v Útoku smrtících rajčat rozhodl natočit hororový muzikál (!) o tom, jak se rajčata stanou inteligentními a napadnou lidstvo. Parodie na Ptáky, Vetřelce a další podobné horory sice v roce 1978 nebyla zamýšlena vážně, ani očividná přítomnost nadsázky ale nezabránila tomu, aby film přišel mnohým příliš maniakální. Tím spíše, že sotva stotisícový rozpočet znamenal natáčet se zhruba stejnou kvalitou triků jako u parodovaných filmů...

Ledová zkáza začíná už v sobotu ve 22.45 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný