29. května 2018 12:38

6 nejnebezpečnějších filmových monster: Zabil víc lidí Vetřelec, nebo Predátor?

Kdo má na triku nejvíc zářezů?

Sobotní večer na Prima MAX bude patřit béčkovému monstrfilmu – tentokrát mezi nás ve 22.10 připlave Superžralok! Jak si podobná monstra vlastně vedou? Když vyloučíme přerostlíky jako Godzillu, kteří zabijí školku každým svým šlápnutím, a soustředíme se jenom na první díly slavných sérií, vyloupne se nám šest až sedm sympaťáků.

Vetřelec (Vetřelec)

Počet mrtvých: 4–5

Je to asi ironické, ale dost možná nejslavnější filmové monstrum ve svém prvním bijáku získalo méně zářezů než mucholapka za průměrné letní odpoledne. Definitivní počet je navíc vcelku nejasný – v původním sestřihu totiž Vetřelec zabije i Dallase, jenže ve vystřižené scéně Dallase jenom „infikuje“ a tohoto pak z milosti dodělá Ripleyová.

Creeper (Jeepers Creepers)

Počet mrtvých: 6

Více lidí má na triku dokonce i sympaticky béčkový hlavní záporák z hororu Jeepers Creepers z roku 2001. Zápolení dvojice studentíčků v americkém vidlákově tu je osudné přesně šesti postavám. Jde mimochodem o počet příznačný většině prvních filmových dílů – a to vzdor skutečnosti, že pokračování často míří do dvou, i trojciferných čísel…

Žralok (Čelisti)

Počet mrtvých: 6

Větším drsňákem než Vetřelec je už žralok z Čelistí, a to vzdor skutečnosti, že žraloci sami jsou poměrně lidumilná stvoření – více lidí ročně zabijí i kopance od koní, a dokonce i naštvaní berani. Čelisti jsou ostatně inspirované ojedinělým „masakrem“ z Jersey Shore z roku 1916 – během této abnomálně krvavé události zemřeli v průběhu léta… čtyři lidé.

Vlkodlaci (Psí vojáci)

Počet mrtvých: 7

Ačkoliv jsou Psí vojáci pozapomenutým dílkem, pro nás platí střet Britského komanda s vlkodlaky za jeden z nejlepších střetů ultracool vs. hypercool filmových gerojů na plátně. Vlkodlaci tady navíc platí za skoro nezničitelné bestie, z nichž jde upřímný, živočišný strach!

Predátor (Predátor)

Počet mrtvých: 6–12

Predátor je tak trochu ironickou položkou – ačkoliv si titulní mimozemský lovec odnese 6 trofejí (s tím, že dalších 6 objevených v pralese v úvodu mohlo být rovněž jeho, ale neviděli jsme je), Arnoldovo komando zabije v intermezzu v půlce filmu přes 90 povstalců! Tak kdo je tu vlastně to monstrum?!

Bonus: Pátek třináctého

Počet mrtvých: 10+

Ultimativním filmovým hrdlořezem je však až hrdina kultovní slasherové klasiky Pátek třináctého. Jenom v prvním filmu Jason zabije desatero lidí, celkově v rámci série padne kolem 200 lidí! Samozřejmě, Pátek třináctého má mnoho pokračování, solidní suma proto dává smysl.

Superžralok vycení čelisti již v sobotu ve 22.20 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný