4. května 2017 16:58

6 nejlepších šílených komedií, které jste (možná) neviděli!

Tak zábavné, jako šílené.

Stát se na den policajty - to si přáli hrdinové nedělní komedie Falešní poldové, která bude frčet na Prima COOL od 20.00. Jejich nelegální cosplay zavdá příčinu tuctům zábavných situací, protože uniforma a pistole dělají i z obyčejného buzerování kolemjdoucích najednou "chránění pořádku"! Falešní poldové svou nevázaností připomínají jiné crazy komedie z posledních let, které se rychle staly kultem!

6) Zahulíme, uvidíme

Jsou komedie, které pro svou hlavní premisu musejí vymýšlet superkomplikovanou zápletku - a pak je tu úlet jménem Zahulíme, uvidíme, v němž si dva loseři před vyhořením prostě dají pár prásků trávy a následně vyrazí na jídlo. Triviální story je však bestiálně vtipným a místy i překvapivě hlubokým "road tripem", v němž jde o nějaké lehké drogy překvapivě málo.

5) Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Jako blesk z čistého nebe v roce 2004 nebe udeřil první Zprávař s Willem Ferrellem. Jako typický biják své Apatowské grupy, do níž obvykle patří nejen Ferrell, ale i Steve Carell a další komici, představil Zprávař absurdní story o hlasateli tak mužném, že se kolem něho ohýbá čas i prostor… který však jednoho dne narazí na kolegyni, která se mu odváží vzdorovat. Množina vtipů na erekce nebo kouření (cigaret!) v přímém přenosu tu sice působí echt primitivním dojmem, právě kontext však činí ze Zprávaře dokonalou „sprostou crazy komedii pro intouše“.

4) Hurá do basy

Jedenáct let stará poťouchlost Hurá do basy s Ci McBridem a Davidem Koechnerem působí vlastně notně podobně jako Falešní poldové, jenom přesně obráceně - ústřední "hrdina" se tu v rámci své pomsty rozhodne zavřít se s "nevinným" klučinou a spolu pak prožívají strasti a slasti (spíše ty strasti) života za katrem. Nepřekvapí vtipy na spadnuté mýdlo, překvapí naopak přítomnost Boba Odenkirka (Saul z Perníkového táty).

3) Horší než smrt

Britská komedie byla často notně odlišná od té americké - a film Horší než smrt to zas a znovu připomíná. Smrt hlavy rodiny tu poslouží pro setkání rozvětvené a rozhádané rodiny a vzájemné sváry tu pak skvěle vybublají na povrch... i vlivem kapky LSD. Přítomnost výborných herců jako Petera Dinklage nebo Alana Tudyka pak celkový koncept už jen zahušťuje ad absurdum.

2) Absurdistán

Rok s rokem se diváci Absurdistánu (původně Idiocracy) poplácávají po zádech s tím, že dnešní svět už „dávno předpověděl právě tenhle biják“. Nechme stranou, že to není úplně pravda (mimo jiné proto, že inteligence se tak moc nedědí, ale o tom někdy třeba na Prima ZOOM), důležitější je, že to tak hodně lidí vidí – futuristický Absurdistán je zjevně jednou z mála skutečně úspěšných moderních satir, a skutečnost, že jej lidé citují při každých druhých volbách, ilustruje jeho historickou fortelnost.

1) Freddyho úlet

V době, kdy většina lidí považovala za vrchol komediální nechutnosti a šílenství Prcičky, se jeden muž rozhodl natočil film jako z jiného vesmíru. Tom Green, komediant z mnoha skečů na MTV, ztvárnil ve Freddyho úletu dospívajícího mladíka, který se snaží najít to správné štěstí v životě… zatímco masturbuje koně, vytváří klávesy ze slaniny anebo se sprchuje v potápěčském obleku. Freddyho úlet je tak radikálně mimo, že jej polovina diváků hodnotí 100% a druhá polovina nulou – faktem ale je, že v šílené komedii se nelze dostat kamkoliv dále. A ke cti téhle zběsilosti nutno přičíst, že tu rozhodně nikdy netušíte, co bude následovat o scénu dál!

Falešní poldové budou chránit sami sebe v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný