13. prosince 2016 15:24

6 nejlepších filmů, ve kterých je smrt jen začátek! Viděli jste je všechny?

Oživlá mumie - upoutávka

Šlamastika jako smrt nás nemůže vykolejit!

Temný anděl se zase jednou rozhodne probudit z bezesného spánku a zúčtovat to lidstvu - v sobotním filmu Oživlá mumie mu to však od 20.00 začne s chutí kazit geroj s tváří Caspera Van Diena (Hvězdná pěchota). Na počest oživlého záporáka jsme vzpomněli na nejlepší filmy, v nichž se smrtí teprve začíná rozehrávat děj!

Vrána

I když se Eric Draven stal obětí úchylně násilnického gangu, prozřetelnost mu dala ještě jednu šanci v životě... aby se mohl pomstít všem, kteří vzali život jemu a jeho snoubence. Vrána, film o nadpřirozeném superhrdinovu, v jehož srdci tepe touha po krvi kriminálníků, si však vysloužila kultovní pověst hned dvojnásob. Krom své gotické stylizace i pro tragickou smrt Brandona Lee, představitele hlavní role, jenž byl omylem smrtelně postřelen ve finální fázi natáčení.

Beetlejuice

Burtonův Beetlejuice rozhodně není jediným příkladem duchařiny popisující svět po životě. Ze všech podobných pokusů je však rozhodně tím nejlepším! Kafkovská realita posmrtné existence, dle níž je berňák jenom slabým odvarem, se tu snoubí s maskami tak bizarními, že z Tima Burtona udělaly režisérskou hvězdu světového kalibru. Ať už Burton v posledních letech točí jakékoliv záležitosti, Beetlejuice, v němž je smrt jenom počátkem utrpení, zůstane navždy jeho vrcholem.

Mass Effect 2

Tady si trochu zacheatujeme, protože Mass Effect 2 je samozřejmě hra, nikoliv film - její vyprávění a forma však z filmů hustě čerpá (v zásadě jde o interaktivní Abramsův Star Trek říznutý Star Wars) a smrt-jako-počátek se tu neobjevuje v herním myslu (tedy jako load), ale v rámci story. I lenoši si navíc celou hru můžou pustit na YouTube, že jo. Zápletku dvojky MAss Effetu každopádně odstartuje zabití komandéra/komandérky Sheppard, vaší hlavní postavy z jedničky, jež sice vydechne v kosmu a shoří průletem atmosférou, avšak je pro snahu zastavit invazi Reaperů do galaxie tak esenciální, že je s pomocí ultrahi-tech a ultradrahé technologie stejně oživena. A vylepšena!

Revenant

Jasně, jasně - Leo DiCaprio v Revenantovi doslova neumřel, byl jen silně zraněn a padouch si toliko myslel, že je mrtvý. Právě domnělá smrt ale Leovi umožnila vydat se na cestu za pomstou, jež mu dovolila tak vydatné herecké kreace, že díky nim konečně vyhrál Oscara! Revenant je jako mnoho filmů o pomstě, jež začínají traumatem - pár let nazpět bychom zmínili třeba i Kill Bill. Jeho mystičnost mu však dává ve spojení s věčnými lovišti o fous vyšší smrťácké kvality.

Mumie

Z pohledu hlavních lidských hrdinů se v Mumii samozřejmě nic nemění - za to však sledovat Mumii skrze oči Imhotepovy, to je daleko větší trága! Nejenže je vrchní kněz přes 3000 let starých frajerem, ale i jeho návrat je vlastně lovestory sama o sobě. Jakkoliv máme rádi starý Egypt, daleko více preferujeme kvéry 20. století, až Imhotepův návrat z říše mrtvých je proto tou pravou krví dobrodružné story.

Na hraně zítřka

Smrt. Reload. Nový pokus. To je hlavní motiv parádní sci-fi řežby Na hraně zítřka, v níž Tom Cruise během mimozemské invaze na Zemi omylem dostane do vínku ufounskou schopnost restartovat posledních 24 hodin (tím, že umře). Namísto schopnosti naučit se výborně hrát na klavír nebo provádět karetní triky následují dvě hodiny zábavného sledování jeho nekonečné série smrtí, poučení se z nich a nového pokusu, jak porazit mimozemské Mimiky. Na hraně zítřka je skutečně filmem, v níž je smrt tím nejlepším učitelem!

Oživlá mumie se probudí již v sobotu ve 20.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný