8. června 2017 16:45

5 věcí, kterých jste si nevšimli ve Wonder Woman: Kde se skrývá režisér Batman vs. Superman?

Co vám nejspíš uniklo?

Filmová Wonder Woman dobývá svět a fanynky na ni klidně chodí několikrát, aby jim neunikla spousta zajímavých detailů. Ano, ve filmu se (stejně jako v mnoha jiných komiksových adaptacích) dá najít řada pomrknutí na jiné superhrdiny nebo slavnou předlohu. Některé jsou zcela jasné (třeba vzkaz od Bruce Waynea ze začátku filmu), jiné ale leckomu uniknou. Které patří do té druhé skupiny?

1) Artemis

Mezi amazonkami ve filmu vynikají hlavně královna Hippolyta (Connie Nielsen) a její sestra Antiope (Robin Wright), slušnou roli ale dostala také Artemis. Tahle drsňačka z komiksu má navíc tvář slavné boxerky Ann Wolfe, takže jí porcování německých vojáků s klidem věříte.

2) Brýle Doctor Poison

Záporačka Doctor Poison má ve filmu relativně věrný kostým. Fanynky se dlouho divily tomu, proč přišla o své brýle, nakonec se ale ukázalo, že je akorát nosí na hlavě. Vážně tedy nemá daleko ke svému komiksovému předobrazu.

3) Odkaz na původního Supermana

Scéna, v níž Wonder Woman s brýlemi odráží kulky v postranní uličce, je velice záměrným odkazem na Supermana. Zatímco ve filmu z roku 1978 takhle zachraňoval Clark Kent Lois Lane, tentokrát je situace obrácená a Diana zachraňuje Stevea Trevora.

4) Fausta Grables

Pokud jste na bále generála Ludendorffa dávali dobrý pozor, zahlédli jste i Faustu Grables. "Nacistická Wonder Woman" se objevila ve třetím díle slavného seriálu ze 70. let, kde si ji zahrála Lynda Day George. Tady roli převzala Rachel Pickup, která se jako Fausta teoreticky může objevit v některém z dalších filmů.

5) Cameo Zacka Snydera

Mezi vojáky ve vesnici, do níž se Wonder Woman probojuje skrz "zemi nikoho", se objevil i Zack Snyder. Nikdo ho zatím ve filmu nenašel, fotka z natáčení ale dokazuje, že si režisér Muže z oceli a Batman vs. Superman opravdu zahrál britského vojáka.

Našli jste ve Wonder Woman ještě nějaké další odkazy? Dejte nám vědět v komentářích!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný