5. prosince 2016 15:04

5 věcí, kterých jste si nevšimli v traileru Strážců Galaxie 2: Poznáte, co má Baby Groot na sobě?

Strážci Galaxie 2 - Nový trailer

A co hraje v pozadí?

Nový trailer Strážců Galaxie (nahoře v playeru) dorazil v noci ze soboty na neděli a způsobil solidní poprask. Marvel vytasil dvě ohromně zábavné scény a přimíchal k nim kupu epických záběrů, z nichž přímo čiší ujetá dobrodružná jízda. Co všechno vám v traileru uniklo? Moc zásadních odhalení v něm nenajdete, protože si film záměrně drží karty u těla, možná jste ale minuli tyhle drobnosti.

1) Liška na útěku

První Strážci Galaxie měli našlápnutý soundtrack a dvojka na tom má být stejně. První novou písničkou je přitom Fox on the Run od kapely Sweet, která dává traileru nevídaný šmrnc. Tady si ji můžete poslechnout celou!

2) Drax z komiksu

Draxův skok do žaludku Abiliska (to je to velké růžové monstrum) je sám o sobě vynikajícím momentem. Fanoušci si ale rychle všimli, že se jedná o poctu jedné komiksové obálce, což ho vystřeluje ještě o úroveň výš.

3) Hvězda Oldboye

Nový trailer konečně představil Mantis, novou členku Strážců Galaxie. Mantis je v komiksech zelená telepatka z Connecticutu, která ovládá bojová umění, její filmová verze se tak očividně dočkala pár úprav. Zaprvé dostaneme mimozemšťanku a zadruhé bude Mantisina schopnosti vycítit emoce dotažená ke komediální dokonalosti. Pod vrstvou make-upu se přitom skrývá Pom Klementieff, již jste mohli vidět třeba v americkém remakeu Oldboye.

4) Yondu

Ano, v novém traileru se na chviličku mihne i Yondu. Star-Lordův bývalý opatrovník má mít ve filmu velkou roli a společně s Mantis a Nebulou by měl Strážcům s něčím pomáhat. Jak víme, že je tenhle modrý flek Yondu? Do scény s malým Grootem ho pasuje záběr z první upoutávky, který z jejich vězeňského útěku odhaluje trochu víc.

5) Grootova uniforma

Groot se zdá být alfou a omegou druhých Strážců Galaxie, na začátku filmu se ale společně s Rocketem zúčastní útěku z galaktického vězení. Jak se vůbec dostane za mříže? To zatím nikdo neví. Groot tak ale skončí v uniformě Ravagerů, což je skupina desperátů z prvního filmu, jíž šéfuje právě Yondu.

Všimli jste si v traileru nějakých dalších zajímavostí? Dejte vědět v diskuzi, premiéra nás každopádně čeká 4. května 2017.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora