14. července 2017 11:15

5 skrytých věcí, kterých jste si nevšimli v novém Spider-Manovi: Našli jste zábavný odkaz na Deadpoola?

Odhalujeme pět nejlepších easter eggů z nejnovější marvelovky.

Spider-Man se letos vrátil domů a to znamená jediné – hračičkové z Marvelu se konečně mohli utrhnout ze řetězu a představit nám originální svět jejich nejznámější komiksové postavy se vším, co k němu patří. Povedlo se?

Si pište. My teď však nebudeme vypisovat, co všechno se nám na filmu líbilo, místo toho se podíváme na věci, kterých jste si ve filmu možná nevšimli. Klasické marvelovské easter eggy a skryté vtípky, kterých si všimnou jen ti největší komiksoví geeci. O co šlo?

1. Nejikoničtější filmový polibek

Scéna z Washingtonu, ve které Spidey zachránil své spolužáky z padajícího výtahu, byla skvělou ukázkou toho, jak se mladý hrdina učí za pochodu. Mimo jiné ale nabídla i odkaz na ikonický filmový moment z prvního Spider-Mana s Tobeym Maguirem a Kirsten Dunst, ve které došlo k jejich první puse. Nový Spider-Man si na tenhle zážitek bude muset ještě počkat.

2. Jak je to s MJ?

Dlouho před premiérou se spekulovalo, jak je to doopravdy s herečkou Zendayou, která ve filmu hraje postavu Michelle. Na konci filmu Michelle osloví své spolužáky s tím, že jí přátelé říkají „MJ“. Znamená to, že jde v pravdě o Mary Jane Watson? Technicky spíš ne. Tvůrci totiž prozradili, že se jednalo pouze o vtípek, kterým chtěli fanoušky mírně pošťouchnout.

3. Odkaz na Deadpoola

Při hodině tělocviku hrají Peterovy spolužačky jistou hru. Jmenuje se „Fuck, Marry, Kill“ a v překladu znamená mít sex, vdát se/oženit se a zabít. Liz, postava, do které je hlavní hrdina zamilovaný, kamarádkám odhalí, že se jí líbí Spider-Man. Ty ji však připomenou, že nemůže vědět, jestli nemá hrdina pod maskou třeba nějaké děsivé popáleniny. Na koho že to odkazují? No přece na Deadpoola!

4. Kde je Miles Morales?

Miles Morales je kluk hispánského původu, který v komiksech po Peteru Parkerovi převzal spidermanovskou štafetu. Ve filmu se Peter střetne s pouličním zlodějem, který si říká Prowler a kterého ztvárnil herec Donald Glover. V jedné z komiksových řad byl Prowler / Aaron Davis strýcem Milese Moralese. Svého synovce zmíní i ve filmu.

5. Hlas Karen

Pokud jste vydrželi až do druhé potitulkové scény, možná jste si všimli, že ve filmu hrála i známá herečka Jennifer Connelly. Důvod, proč jste jí neviděli, je ten, že totiž dabovala systém v Peterově obleku, který později dostal jméno Karen. A proč se jedná o easter egg? Protože Connelly je provdaná za herce Paula Bettanyho, který dříve daboval Jarvise a nyní hraje hrdinu Visiona. Tomu se říká chytré obsazování.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný