9. května 2016 14:27

5 romantických filmů s překvapivým koncem

Zemřít mladý - upoutávka

Romance s nečekanými závěry.

Když se nějaký film jmenuje Zemřít mladý, je vcelku jasné, že na jeho konci budete ronit krokodýlí slzy. Tenhle srdceryvný opus můžete na Prima MAX nakoukávat už ve středu ve 20.15, jak se totiž říká, ty nejlepší tragédie vám zlomí srdce. Které je zlomily nám?

POZOR, NÁSLEDUJÍ SPOILERY!

P.S. Miluji tě

Dost možná nejlepší romantický film Gerarda Butlera přichází věru se zajímavým nápadem – namísto úvodního oťukávání páru a jeho postupného uvazování do vztahu, které skončí u oltáře, je totiž na počátku smrt. Butlerův manžílek to zabalí vlivem mozkového nádoru, drtivá většina filmu však sestává z vdovského objevování odkazů, které manžel zanechal postavě Hilary Swankové. Zní to depresivně, a depresivní to i je, v těle P.S. Miluji tě však stále buší romantické srdce.

Zápisník jedné lásky

Podobný start na konci je vlastní i kultovní limonádě Zápisník jedné lásky z roku 2004. Tentokrát začínáme v domově důchodců, kde jistý senior předčítá zajímavý deník jisté seniorce. Příběh popisuje velkou lásku za starých časů kolem druhé světové. Postupně si však diváci uvědomují, že dochází na vyprávění jejich života – který si kvůli degenerativní chorobě postarší Allie už nepamatuje. Víme tak, že jejich love story neskončí svatbou, ale bude pokračovat až do důchodu a nevyhnutelného konce.

Casablanca

Pratotec a pramáti všech šokantních zvratů na konci romancí je ale stará dobrá Casablanca. Tenhle film je sice plný cigaretového kouře, noirových motivů a vyprávění o druhé světové, od své premiéry nicméně nezestárnul ani o den! Kultovní je zejména zakončení příběhu o náhodném setkání někdejší zamilované pařížské dvojice v baru v Casablance. Namísto pokračování jejich společného života totiž klaďas Humphrey Bogart svou lásku Ingrid Bergman, která je významná pro válečné snažení Spojenců, nechá odletět za jejími povinnostmi. Kdo neuronil slzu, ten by měl navštívit doktora.

Moucha

Jistě, hororová Moucha není zrovna typickou romancí. Vztah vědátora posedlého teleportací a jeho milované tu však přesto hraje významnou roli. Když se proto vynálezce začne vlivem nešťastné chyby postupně měnit ve zrůdnou bestii, je to dvojnásob smutná podívaná! Sci-fi však stranou, není totiž podobná transformace jednoho člověka ve vztahu něčím, čím si projde většina vztahů? Jasně, na konci váš milovaný/ná možná nevypadá jako zplozenec pekel… svého druhu je však Moucha prazvláštně tragiromantickým hororem.

Madisonské mosty

Clint Eastwood dříve nebyl ani tak známý pro svou poetickou duši, jako pro nekompromisnost, s jakou jeho postavy popravovaly filmové padouchy. Když tak roku 1995 natočil tklivé Madisonské mosty, všichni si sbírali čelist z podlahy. Postarší pár tu tvořila Meryl Streepová a sám Clint, přičemž spouštěcím mechanismem příběhů je úmrtí hlavní ženské postavy Streepové. Teprve retrospektivně, z deníků o někdejším románku paní s tajemným fotografem, se rozkrývá vztah, o kterém neměly její děti ani ponětí. A protože o něm neměly ponětí, je každému jasné, že její úlet vesele nedopadl…

Zemřít mladý vás rozbrečí už ve středu ve 20.15 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný