19. července 2017 17:41

5 nejděsivějších filmů, které jsou inspirované skutečnými vrahy

Život inspiruje i po smrti.

Páteční zběsilé béčko vám na Prima COOL od 22.10 předvede Vraždící opice. Jakkoliv zdejší krvavé šimpanze s křídly (!) v reálné encyklopedii nenajdete, vězte, že existuje MNOHO příkladů šimpanzí agrese vůči sobě i lidem - jsou to konec konců naši příbuzní. Praktika inspirovat se se svým fiktivním monstrem v realitě je však u slavných fiktivních vrahounů vlastně vcelku běžná. Pojďme se mrknout na pár příkladů.

05) Texaský masakr v reálu

Fiktivní vrah: Leatherface z Texaského masakru motorovou pilou

Reálná inspirace: Ed Gein

Slavný základ slasherů alias filmů, v nichž polobožský vrahoun nahání a likviduje partu hrdinů, má skutečná základ ve wisconsinském sériovém vrahovi Edu Geinovi - především šlo o (ne)populárního hrdlořeza v době vzniku původního filmu, Gein však také nosil kůže svých obětí, které vyšetřovatelé našli po celém jeho domě. Gein se však přiznal pouze ke dvěma vraždám.

04) Ječení jehňátek

Fiktivní vrah: Buffalo Bill z Mlčení jehňátek

Reálná inspirace: Jerry Brudos a Ted Bundy

Odpudivý vrahoun z Mlčení jehňátek si na sebe obléká kůže svých obětí, které před zabitím naláká na své údajné zranění a celé to dělá kvůli tomu, že je de facto transsexuál. Inspiraci ve stahování kůže jsme již probrali, Buffalo Bill však nezapře ani inspiraci v Tedu Bundym, který své oběti rovněž lákal na své hraní zranění (nikdo nečeká, že by ho přece mohl ohrožovat invalida), ale také v Jerrym Brudosovi. Ten si ponechával boty svých obětí a oblékal se po jejich zabití jako ony.

03) Drsný Harry vs. Zodiac

Fiktivní vrah: Scorpio z Drsného Harryho

Reálná inspirace: Zodiac

Zatímco v reálu nebyl Zodiac, dost možná nejslavnější sériový vrah historie, nikdy s jistotou určen či dopaden, odpudivého znásilňujícího vrahouna alespoň ve fiktivní verzi zabil Drsný Harry Clinta Eastwooda. Oba vrahy spojovalo posílání drzých dopisů policii i oblast kolem San Francisca. Zatímco Scorpio se však choval spíše jako Joker a páchal de facto teroristické činy, Zodiac si bezpečněji vyhlížel osamocené nešťastníky.

02) Hannibal z Mexika

Fiktivní vrah: Hannibal Lecter

Reálná inspirace: Alfredo Balli Trevino

Zřejmě nejslavnější fiktivní vrah historie je do značné míry inspirován sympatickým Alfredem Ballim Trevinem, kterého pozdější autor románové série o Hannibalovi poznal při svém působení v mexických vězeních. Trevino byl rovněž doktor, který zabil a zohavil svého milence. Je rovněž podezřelým z několika dalších vražd stopařů, nikdy mu však nebyly dokázány. Chyběla mu sice evropská elegance, nahrazoval ji však latinskoamerickým šarmem. Jeho kulinářské schopnosti bohužel známy nejsou.

01) Vřískot naživo

Fiktivní vrah: Ghostface z Vřískotu

Reálná inspirace: Danny Rolling

Mohlo by se zdát, že tak šílený nápad, jako vrah likvidující univerzitní studenty, je toliko dílem ujeté mysli filmových scenáristů. Seznamte se však s Dannym Rollingem, který se v roce 1990 vloupal na půdu univerzitních kolejí v Gainesville a během svého nočního řádění tu zabil pět studentů, jejichž těla rovněž zohavil. Jednu ze studentek zabil a její tělo vystavil "na odiv" pozdějším vyšetřovatelům. Rolling přitom zvládl z půdy kolejí uprchnout - policie jej dopadla až později. Před 11 lety byl popraven - takže vzdor všem těm hrůzám má příběh oproti Vřískotu alespoň trochu dobrý konec.

Vraždící opice začnou řádit již v pátek ve 22.10 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný