14. února 2016 00:33

5 důvodů, proč byste měli strávit Valentýna s Deadpoolem!

Jděte do kina. Vážně!

Deadpool konečně dorazil do kin a byla by chyba ho nevidět. Oficiálně sice není pro nikoho pod 18 let, jak nás ale naučila historie, to odhodlané divácké duše nezastaví. Pokud vám tedy rodiče výlet na pár obnažených ňader a usekaných končetin povolí (u pokladny to samozřejmě potřebujete písemně!), neváhejte. Tohle je jistota, kterou byste dnes měli dát minimálně z těchhle pěti důvodů.

1) Deadpool je super!

Deadpool má momentálně 91 % na ČSFD a je tudíž 16. nejlepším filmem všech dob. Co přesně to znamená? Nelekejte se, tak geniální dílo to není, tahle komiksovka se jednoduše trefila do vkusu svých fanoušků. A to naprosto neskutečně! Příběh bývalého žoldáka Wadea Wilsona, ze kterého se ve filmu stane ukecaný superhrdina Deadpool, je zběsile nápaditý, pořádně drsný i ukrutně zábavný. Měl by ho proto vidět každý, kdo to s komiksovými filmy (a drzými komediemi) myslí jen trochu vážně.

2) Deadpool je nefalšovaně romantický

Akci a hlášky od Deadpoola čekal každý, pořádná romantika ale jistá rozhodně nebyla. Divoká kampaň film humorně propagovala jako srdceryvnou romanci, ve finále ale všechny překvapilo, že jí Deadpool do velké míry opravdu je. Hrdinův vztah s prostitutkou Vanessou, jíž hraje božská Morenna Baccarin, patří mezi to nejlepší na celém filmu. Takže až vám někdo bude tvrdit, že je Deadpool skvělá romantika, vážně nekecá!

3) Deadpool vám otevře sexuální obzory

Deadpool se oproti většině (daleko dražších) komiksových filmů chlubí eRkovým ratingem. To znamená, že má povolenou krev, nahotu a nadávky, jež byste u Spider-Mana nebo Avengers hledali marně. Film všechny tyhle propriety ždíme jako pominutý a dojde i na nějaké ty postelové hrátky. A jelikož jsou stejně ujeté jako všechno ostatní, třeba se v nich něco přiučíte!

4) Deadpool potřebuje vydělat

Jít na Deadpoola je tak trochu povinnost. Už teď je sice jasné, že z něj bude obrovský hit, protože americké tržby za první víkend přesáhnou 100 milionů dolarů (film přitom stál pouhých 58!). I tak je ale každá koruna dobrá, protože teoreticky zvyšuje rozpočet pro dvojku, a co je důležitější, vysoké tržby mohou přemluvit zbytek Hollywoodu k tomu, že nastal čas na drsnější komiksové filmy. Určitě jste si všimli, že třeba Avengers otevřeli cestu k provázaným filmovým vesmírům. A teď si bude chtít každý natočit "svého Deadpoola", což je pro rozmanitost komiksové nabídky jen a jen dobře!

5) Deadpoolem se pomstíte za 50 odstínů šedi

Pamatujete si ještě loňský Valentýn? Ano, holky tahaly svoje nebohé partnery na 50 odstínů šedi a kdo ví, kolik příslibů "kvalitní afterparty" se nakonec vyplnilo. Letos je situace opačná! Hlavní valentýnskou událostí je Deadpool, tak si to pánové koukejte vyjednat a vraťte úder. Česká kina už sice hlásí pár případů, kdy se nebohý mladík hnal za slečnou, která po 5 minutách nasupeně odešla ze sálu. Za to riziko to ale rozhodně stojí, v nejhorším rychle poznáte, že jste si prostě nebyli souzeni...

Tak si to kino koukejte užít a případné odchodové historky sypte do diskuze!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný