7. února 2017 16:11

4 zásadní události z filmů a videoher, které se odehrávají v Česku: Hráli jste Call of Duty v Praze?

Ohnivá zkáza - upoutávka

Srdce Evropy srdcem příběhů.

Globální katastrofa bude v sobotní Ohnivé zkáze mít původ v České republice – tajný plán vědátorů z Benešova u Prahy (!) se rozjede už ve 20.00 na Prima COOL. Než k němu usedněte, připomeňte si, že naše kotlina klíčovými okamžiky fikce zahýbala již několikrát. Krom filmů najdeme významné stopy ve mezi videohrami!

4) Casino Royale

Klíčový okamžik: První fragy Jamese Bonda

James Bond je cápek s kariérou trvající přes půl století. Svět zachránil ve svých různých verzích vícekrát než Kapitán Amerika a i samotné hranice naší planety mu občas byly příliš malé. Pokud však můžeme dát na reboot započatý Casinem Royale, první kroky kariéry 007 vedly právě do Prahy, kde si připsal své první dva fragy, jež mu vysloužily právě jeho dvounulový status.

3) Call of Duty: Modern Warfare 3

Klíčový okamžik: Smrt Soapa

Pro Bonda kariéra v Česku začala, pro jiného britského drsňáka naopak skončila - po neúspěšném pokusu o atentát na hlavního záporáka trilogie, jenž si se svými kumpány dal dostaveníčko v Praze okupované po ruské invazi (!!), totiž na následky zranění zemřel Soap MacTavish, na něhož jste jako hráli v prvním a chvílemi i ve druhém díle trilogie Modern Warfare. Osobně nás však přesto trochu více sejmula drsná a neúspěšná revoluce domorodců, jíž se předtím účastníte...

2) Deus Ex: Mankind Divided

Klíčový okamžik: Ghetto augmentovaných lidí

Na konci předešlého dílu super RPG série Deus Ex došlo na kybernetickou zombie apokalypsu, při níž šílený vědátor na pár hodin donutil lidi vylepšené kybernetickými implantáty útočit na vše v dosahu, jen aby se těmto pak vrátil rozum. Což bylo poněkud trapné pro všechny, kdo krizi přežili. V následné éře perzekucí to byla to právě futuristická Praha, kdo nabídl vylepšeným lidem útočiště - koneckonců, příběhy o středověkém robotovi Golemovi a ghetta u nás mají bohatou historii.

1) Anthropoid

Klíčový okamžik: Heydrichova smrt, neasi

Ze všech předešlých událostí má nedávný Anthropoid tu klíčovou výhodu, že se skutečně stal! Asi by bylo nošením dříví do lesa, rozepisovat kdo a proč atentát vůči Heydrichovi spáchal - i pokud jste prospali hodiny dějepisu a jeden z mála nekonfliktních vlasteneckých příběhů zvysoka ignorujete, jistě jste už viděli právě, inu, alespoň Anthropoid! Vzdor svým jistým nepřesnostem a autorské licenci můžeme být rádi, že si tohoto příběhu někdo z přespolních v moderní historii konečně všiml.

Ohnivá zkáza začne v Česku již v sobotu od 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný